98 країн обіцяють допомагати виїзду афганців після повного виведення військ США

98 країн обіцяють допомагати виїзду афганців після повного виведення військ США

Фото Reuters

Після виведення американських військ 31 серпня 98 країн, зокрема Україна, обіцяють сприяти виїзду з Афганістану всіх, «хто піддається ризику».

Про це передає “Укрінформ” із посиланням на пресслужбу Державного департаменту США.

«Ми всі прагнемо до того, щоб наші громадяни, піддані та резиденти, співробітники, афганці, які працювали з нами, і ті, хто піддається ризику, могли продовжувати вільно виїжджати за межі Афганістану», – йдеться у спільній заяві, опублікованій в неділю від імені більш як половини урядів світу, ЄС і НАТО.

Країни-підписанти «отримали запевнення від талібів» у тому, що особи з проїзними документами, які підтверджують право на в’їзд у будь-яку з цих країн, можуть безпечно виїхати з Афганістану.

Країни також зобов’язалися «продовжувати видавати проїзні документи таким афганцям» і вказали на «зобов’язання талібів» щодо їх безпечного проїзду.

«Ми відзначаємо публічні заяви талібів, що підтверджують це розуміння», – йдеться в повідомленні.

Серед країн, які підписали заяву, немає Росії та Китаю – двох постійних членів Ради Безпеки ООН, які пообіцяли допомогти талібам у відновленні Афганістану.

Як відзначає «Нью-Йорк таймз», у заяві не йдеться про якісь наслідки для Талібану, якщо він відмовиться від своїх зобов’язань, однак високопосадовець Держдепартаменту заявив, що вона містить прихований сигнал про стимули (а саме – про іноземну допомогу урядові), які міжнародна спільнота використовуватиме для забезпечення домовленостей.

Як повідомлялося, операцію з виведення військ США з Афганістану має бути завершено 31 серпня. Владу в країні захопило угрупування «Талібан». З країни евакуйовано понад 110 тисяч осіб, ще тисячі очікують на евакуацію.

СвітСитуація
Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.