Запорізька АЕС опинилася на межі блекауту — Енергоатом
23 серпня, 11:22 Поділитися:

Запорізька АЕС через російські обстріли знову опинилася на межі блекауту.
Про це повідомляє Енергоатом.
Зазначається, що 22 серпня через удар РФ сталося пошкодження зовнішньої повітряної лінії ПЛ-330кВ Запорізька ТЕС — Феросплавна, через яку окупована ЗАЕС отримувала живлення від української енергосистеми для забезпечення власних потреб.
Відео дня
Наразі станція зʼєднана з українською енергосистемою лише однією лінією електропередачі ПЛ-750кВ Дніпровська. У випадку її пошкодження виникне аварійна ситуація через втрату зовнішнього живлення помп, що охолоджують активні зони реакторів і басейни витримки палива ЗАЕС.
Енергоатом зазначає, що під російською окупацією на ЗАЕС постійно поглиблюється деградація на всіх напрямах експлуатації.
«Відсутність у загарбників компетентного, кваліфікованого та ліцензованого персоналу та перетворення ЗАЕС на військову базу робить неможливою безаварійну експлуатацію станції», — йдеться у повідомленні.
Загалом від початку російської окупації Запорізька АЕС вже пережила вісім повних блекаутів та один частковий — із запуском аварійних дизель-генераторів і систем безпеки. Їхня відмова може спричинити аварійну ситуацію.
Редактор: Юлія Завадська
Теги: НАЕК Енергоатом ЗАЕС Війна Росії проти України Тимчасово окуповані території
Читати далі
Источник