Україна звернеться до арбітражу СОТ у відповідь на продовження ембарго на ввезення зерна у Польщі

12 вересня, 17:21 Поділитися:

Україна звернеться до арбітражу СОТ у відповідь на продовження ембарго на ввезення зерна у Польщі

Україна звернеться до арбітражу Світової організації торгівлі (СОТ) щодо компенсації збитків за порушення норм Генеральної угоди з тарифів і торгівлі (ГАТТ), якщо Польща продовжить ембарго на експорт українського зерна.

Про це заявив премʼєр-міністр Денис Шмигаль.

Читайте також:

Україна звернеться до арбітражу СОТ у відповідь на продовження ембарго на ввезення зерна у Польщі

«Скандальний відтінок присутній». Що насправді відбулося між Україною і Польщею та чи є можливість залагодити конфлікт — інтерв'ю

За словами Шмигаля, Україна, попри війну і блокування Росією наших портів, дотримується своїх зобовʼязань як за Угодою про асоціацію з ЄС, так і за правом СОТ.

Відео дня

«Ми не мали й не маємо намірів шкодити польським фермерам. Ми дуже цінуємо підтримку від польського народу і польських родин! Але у випадку порушення торгового права в інтересах передвиборчого політичного популізму Україна буде змушена звернутись до арбітражу СОТ щодо компенсації збитків за порушення норм ГАТТ», — написав прем’єр.

Польща прийняла рішення продовжити заборону на імпорт українського зерна після 15 вересня.

22 країни ЄС із 27 не підтримують закликів Польщі, Угорщини, Румунії, Болгарії та Словаччини про продовження заборони на імпорт українського зерна після 15 вересня.

Один із дипломатів ЄС вважає, що рішення продовжити імпортні обмеження було б «суто політичним», оскільки в Польщі будуть вибори в середині жовтня. У відповідь на це високопоставлений польський чиновник визнав, що майбутні «вибори відіграли свою роль».

Вибори в Польщі відбудуться 15 жовтня 2023 року.

Редактор: Марія Ївженко

Теги:   Польща Експорт Зерно Денис Шмигаль експорт зерна

Читати далі
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.