У Києві демонтували памʼятник учасникам антиукраїнського «січневого повстання»

23 грудня, 20:13 Поділитися:

У Києві демонтували памʼятник учасникам антиукраїнського «січневого повстання»

У Києві демонтували памʼятник учасникам антиукраїнського «січневого збройного повстання 1918 року», який був розташований у центрі Маріїнського парку. Його встановили там у 1967 році.

Про це повідомили у Київській міській державній адміністрації у суботу, 23 грудня.

«Ідеологічна роль цього постаменту полягала у возвеличенні більшовиків, котрі влаштували збройний заколот проти Української Центральної Ради та Української Народної Республіки. Нам десятиліттями навʼязували в герої – радянських та імперських катів. Тепер настав час назавжди позбутися ворожого культурологічного впливу», — зазначила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко.

Відео дня

У КМДА додали, що памʼятник важив близько 2,5 тонни.

У Києві демонтували памʼятник учасникам антиукраїнського «січневого повстання»

Памʼятник учасникам "січневого повстання" прибрали з Маріїнського парку / Фото: КМДА

10 листопада Кабмін вилучив з Державного реєстру нерухомих пам’яток культурної спадщини національного значення пам’ятників деяким російським і радянським діячам, що дозволило запустити процеси їх демонтажу.

9 грудня у Києві демонтували пам’ятник Миколі Щорсу, що знаходився на бульварі Тараса Шевченка поблизу станції метро Університет, а 15 листопада — пам’ятник російському поету Олександру Пушкіну у сквері на Берестейському проспекті.

16 грудня у Дарницькому районі Києва комунальники прибрали пам’ятник екіпажу радянського бронепоїзда Таращанець, який стояв у однойменному парку в місцевості Нова Дарниця.

Редактор: Христина Піцуряк

Теги:   Демонтаж Декомунізація в Україні Київ Знесення пам'ятників

Читати далі
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.