URC 2024. У Мінекономіки підбили підсумки конференції в Берліні – що буде з обіцянками Зеленського щодо генерації
13 червня, 11:11 Поділитися:

Міжнародна конференція з відновлення, яка відбулася 11−12 червня в Берліні, дала старт проєктам на загальну суму понад 16 млрд євро.
Перша віце-прем’єрка — міністр економіки Юлія Свириденко, яка очолювала урядову делегацію на конференції, заявила, що захід став майданчиком для синхронізації бачення відновлення України. Про це повідомило Міністерство економіки.
Відео дня
Читайте також:

Олена Павленко Чого очікує Україна від конференції з відновлення URC 2024?
«Завершуємо конференцію з угодами, меморандумами, контрактами за кожним із напрямів. Насамперед, це угоди в енергетичній сфері. Є вже низка компаній, які готові заходити на український ринок і допоможуть у перспективі побудувати 1 ГВт генерувальних потужностей», — сказала вона.
Зокрема, на Міжнародній конференції з відновлення було укладено такі угоди та анонсовано допомогу:
- гарантійні та грантові угоди в рамках інвестиційного компонента програми Ukraine Facility — 1,4 млрд євро;
- пакет допомоги на підтримку енергетики від США — $824 млн;
- запуск Альянсу стійкості малого та середнього бізнесу для України — зобов’язання на 7 млрд євро;
- програма перенавчання фахівців Skills Alliance — понад 700 млн євро;
- дофінансування гуманітарного розмінування землі – $35 млн;
- 14 угод між українськими, німецькими та міжнародними бізнес-партнерами — понад 560 млн євро;
- угоди про страхування ризиків — понад $350 млн.
Загалом, за словами Свириденко, під час конференції було укладено 110 міжнародних угод. Крім того, під час конференції Мінекономіки презентувало інвестиційний гайд, до якого увійшли 95 проєктів, що потребують близько $27 млрд фінансування.
Раніше повідомлялося, що 11 червня 2024 року під час виступу на церемонії відкриття конференції з відновлення в Берліні президент України Володимир Зеленський заявив про те, що Україна за допомогою партнерів має намір побудувати у 2024 році до 1 ГВт газової маневреної генерації та ще 4 ГВт у найближчі роки.
Крім того, Зеленський заявив, що внаслідок ударів російських ракет і дронів уже знищено 9 ГВт нашої потужності. При тому, що пік споживання енергії в Україні минулої зими був 18 ГВт.
Екс-радник міністра енергетики, надзвичайний і повноважний посол Лана Зеркаль вважає, що заяву президента України Володимира Зеленського про те, що до кінця 2024 року Україна побудує до одного гігавата газової маневреної генерації неможливо реалізувати.
Читайте також:
- Перехитрити росіян. Що може стати порятунком для енергосистеми України, яка постраждала від ракет та дронів-камікадзе
- Хибна стратегія уряду не врятує Україну від блекауту і поразки. Ігор Тинний про ситуацію в енергетиці – інтерв'ю
- «Страшенно недостатньо». Названо єдиний спосіб врятувати українську енергетику, але його розвиток у сотні разів відстає від необхідного
Співзасновник групи компаній NOVA (Нова пошта) Володимир Поперешнюк вважає, що за рік побудувати генерацію на гігаватах електроенергії абсолютно реально, проте потреба в інвестиціях у гігавати становить 500 млн доларів.
Голова правління НЕК Укренерго Володимир Кудрицький під час виступу на Міжнародній конференції з відновлення України в Берліні заявив, що енергосистема України потребує 5−6 ГВт генерації різного типу. За словами Кудрицького, після кожної атаки енергосистема України втрачає 1−2 одиниці генерації.
Міністр енергетики України Герман Галущенко під час виступу на Міжнародній конференції з відновлення України в Берліні заявив, що для України кращі проєкти нової генерації, які додадуть гігаватів в енергосистему якомога раніше.
Голова правління НАК Нафтогаз України Олексій Чернишов під час виступу на Міжнародній конференції з відновлення України в Берліні заявив про те, що для стимулювання бізнесу і розвитку виробничих потужностей український енергетичний ринок потрібно лібералізувати там, де це можливо.
Редактор: Олена Коваленко
Теги: Мінекономіки Конференція Юлія Свириденко Ukraine Recovery Conference генерація електроенергії
Читати далі
Источник