Ситуація загострюється. Росія вдарила по енергооб’єктах одразу у 8 областях — що буде з відключеннями

10 вересня, 11:51 Поділитися:

Ситуація загострюється. Росія вдарила по енергооб'єктах одразу у 8 областях — що буде з відключеннями

Минулої доби армія РФ обстріляла цивільну енергетичну інфраструктуру в Дніпропетровській, Донецькій, Миколаївській, Полтавській, Сумській, Харківській, Херсонській та Чернігівській областях, у зв’язку з чим було запроваджено тимчасові відключення.

У Дніпропетровській області відключалися підстанції, побутові споживачі, водоканал і залізниця без порушень руху поїздів. Енергопостачання відновлено за резервною схемою, повідомило Міністерство енергетики в Telegram.

Відео дня

Крім того, відключалися повітряні лінії та підстанції в Сумській, Полтавській, Чернігівській областях.

Читайте також:

Ситуація загострюється. Росія вдарила по енергооб'єктах одразу у 8 областях — що буде з відключеннями

«Технічно це можливо». Українці просять Кабмін заборонити вимикати ліфти в багатоповерхівках під час відключень — петиція

Були знеструмлені підстанції, побутові споживачі та місцева промисловість у південно-східному регіоні. Їхнє постачання відновлено за резервною схемою. Також тимчасово відключалися повітряні лінії в центральному, західному та південному регіоні, в останньому з яких лінія, що з’єднує енергосистеми України та Молдови.

Через обстріли є нові знеструмлення в Донецькій, Харківській, Сумській, Чернігівській, Херсонській, Миколаївській областях.

В Укренерго зазначили, що загалом в енергосистемі споживання зростає: станом на 9.30 10 вересня його рівень на 1,4% вищий, ніж у цей самий час у понеділок, 9 вересня. У НЕК це пояснюють відсутністю застосування заходів обмеження (сьогодні – четвертий день поспіль — ЕР).

Там також закликають економно споживати електроенергію впродовж усієї доби, зокрема, через те, що в більшості регіонів похмура погода призвела до зниження рівня генерації на сонячних електростанціях.

Імпорт на сьогодні заплановано з Румунії, Польщі, Словаччини, Угорщини, Молдови загальним обсягом 15 157 МВт*год, що майже на 20% більше, ніж 9 вересня.

Раніше повідомлялося, що в Україні у вівторок, 10 вересня, не застосовуватимуть графіки відключень світла. В Укренерго закликали споживати електроенергію економно і не користуватися одночасно кількома потужними електроприладами з 18:00 до 22:00.

Також раніше повідомлялося, що з 14 травня 2024 року в усіх областях України було запроваджено контрольовані аварійні відключення світла через значний дефіцит електроенергії.

20 травня Укренерго заявило, що в Україні через російські обстріли пошкоджено всі великі тепло- і гідроелектростанції. Зокрема, з 22 березня 2024 року країна-агресор Росія здійснила вісім ракетно-дронових атак на енергосистему України.

30 липня член наглядової ради Укренерго Юрій Бойко заявляв, що наступні три місяці Україна пройде в енергобалансі — з мінімальними обмеженнями світла. Він додав, що така ситуація спостерігатиметься, якщо не буде нових обстрілів з боку країни-агресора РФ.

Крім того, глава Укренерго розповів, скільки коштів потрібно вкласти, щоб створити нову розподілену енергосистему в Україні.

29 серпня 2024 року в Укренерго розповіли, яким буде режим подачі світла взимку.

Редактор: Олена Коваленко

Теги:   Обстріл Відключення світла Графіки відключення світла Укренерго Міненерго енергетична інфраструктура

Читати далі
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.