Шведська компанія вимагає від Google 2,1 млрд євро через сервіс порівняння цін

Шведська компанія вимагає від Google 2,1 млрд євро через сервіс порівняння цін

Шведська PriceRunner вимагає від Google 2,1 млрд євро компенсації через використання техногігантом власного сервісу порівняння цін.

Шведська компанія PriceRunner подала позов проти Google на попередню суму майже 2,1 млрд євро через те, що техногігант віддав перевагу власним сервісам для порівняння цін. Про це йдеться у заяві компанії.

Позов послідував за висновком Європейського суду загальної юрисдикції, який встановив, що Google порушив антимонопольне законодавство ЄС, маніпулюючи результати пошуку на користь своїх сервісів порівняння покупок.

Читайте також:

Шведська компанія вимагає від Google 2,1 млрд євро через сервіс порівняння цін

Рейтинг світових брендів: найдорожчий Apple, найшвидше зростає – TikTok

Таким чином Google завдав шкоди європейським споживачам, які переплатили при здійсненні онлайн-покупок, а також компанії PriceRunner та іншим службам порівняння цін.

«Це також питання виживання для багатьох європейських підприємницьких компаній та можливостей працевлаштування у сфері високих технологій. Якщо американським технологічним гігантам завдяки становищу на ринку, майже рівному монополії, буде дозволено робити все, що їм заманеться, і маніпулювати ринками, ми майже напевно можемо розраховувати на те, що багато технологічних компаній у Європі постраждають», — заявив генеральний директор PriceRunner Мікаель Ліндал.

Також у PriceRunner заявили, що Google є монополістом у Європі та зазначили, що техногігант досі не виконав рішення Комісії ЄС та «зловживає своїм домінуючим становищем».

Читайте також: Вірять у повернення. Google купує офісну будівлю у центрі Лондона за $1 млрд

Нагадаємо, що у 2018 році Європейська комісія оштрафувала американську корпорацію Google на 4,3 млрд євро ( $5 млрд) за порушення антимонопольного законодавства у справі, пов’язаному з операційною системою Android.

У вересні 2021 року Google вирішив оскаржити рекордний штраф у антимонопольній справі про Android.

Редактор: Люба Балашова
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.