Оніпко Наталія

засновниця та директорка благодійного фонду Запорука

Оніпко Наталія

Наталія Оніпко — благодійниця із 15-річним досвідом, засновниця та директорка фонду Запорука, який підтримує дітей з онкологією та їхні сім’ї під час лікування.

Оніпко народилася 8 серпня 1976 року у місті Сокаль Львівської області. Закінчила філфак Національного лінгвістичного університету. Під час навчання регулярно проходила мовну практику в Італії, а потім викладала курси іноземної мови. 15 років тому Оніпко була у декретній відпустці, і подруга попросила підмінити її на переговорах із волонтерами з Італії. Так майбутня керівниця благодійного фонду вперше потрапила до Національного інституту раку у Києві.

Згодом вона почала співпрацювати з італійськими волонтерами, через три роки вони допомогли їй заснувати фонд Запорука та стали партнерами організації. За цей час Оніпко разом із командою навчалися європейських стандартів роботи з плануванням, звітністю, моніторингом та оцінюванням ефективності.

Читайте також:

Оніпко Наталія

«За статистикою стоять люди». У Верховній Раді відкрили виставку на підтримку законопроєктів про онкологію — один з них ухвалили

Благодійний фонд Запорука підтримує сім’ї маленьких онкопацієнтів, а також створює необхідні умови, щоб їхні сім’ї були разом під час лікування. З 2008 року фонд надає можливість проживати в центрі Дача тим сім’ям, які лікують дітей у Національному інституті раку та Охматдиті.

Дача — це основний проєкт благодійного фонду. Нині це орендований на благодійні пожертвування триповерховий будинок.

У 2018 році розпочалося будівництво нової великої Дачі, будинок зможе одночасно прийняти 15 сімей. Як пояснили у фонді, це дасть можливість не лише позбутися щомісячної сплати оренди, а й приймати 350 сімей щороку — саме у стількох дітей-пацієнтів Інституту раку з найскладнішими випадками онкології ніде жити під час лікування.

«У затишному будинку діти відпочивають від тривалого лікування та оживають, адже у ньому ніщо не нагадує про лікарню. Ми створюємо умови, щоб сім’я могла жити максимально повним, активним, нормальним життям — як у себе вдома. Дача — це ігри, веселі свята, дні народження, табори, нові друзі, турбота про мам, тат, братиків, сестричок, бабусь і дідусів. Дача здійснює дитячі мрії, дає можливість відпочити батькам і підтримує», — йдеться на сайті фонду Запорука.

Оніпко називає Дачу серцем свого фонду.

«Я хотіла, щоб наш фонд не просто допомагав онкохворим дітям, а захищав усю сім’ю, підтримуючи її, щоб вона впоралася з бідою, яка увірвалася в її життя. Адже рак — не вирок звичайного життя, яке сім’ям доводиться викреслювати через тривале лікування та прив’язку до лікарні. Дача — серце нашого фонду. Бо якщо воно перестане битися, решта втратить сенс», — каже вона.

Наразі у новій Дачі фінальний етап ремонтних робіт, на її будівництво було зібрано майже 16 млн гривень. Незабаром волонтери проведуть генеральне прибирання, і будинок зможе прийняти перших відвідувачів.

Читайте також:

Оніпко Наталія

Стас Островський Чи можна запобігти раку

У своїй роботі фонд Запорука керується трьома основними принципами: людяність, чесність та ефективність.

Команда не тільки будує Дачу, а й забезпечує своїх підопічних ліками та медичними витратними матеріалами, надає психологічну та реабілітаційну підтримку. Фонд підтримує лікарні та медичний персонал, щоб діти отримували своєчасну та якісну допомогу.

Запорука регулярно допомагає державним установам із придбанням необхідного медичного обладнання. За 12 років діяльності фонд облаштував лабораторію гістологічних досліджень в Інституті раку, реанімацію, відділення інтенсивної терапії та операційну у Клініці нейрохірургії дитячого віку, придбав обладнання для Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру.

У психологічній службі Запоруки працюють чотири спеціалісти. Психологи використовують арт- та ігрову терапію, роботу в групах, індивідуальні консультативні бесіди, дихальні вправи та тілесно-орієнтовану психотерапію.

Ведеться регулярна групова та індивідуальна робота з медичним персоналом відділення, метою якої є запобігання професійному вигоранню та оптимізація взаємодії лікарів із батьками та дітьми.

Фонд також надає адресну допомогу в лікуванні та реабілітації зовсім маленьких онкопацієнтів і підлітків з онкологією. За весь час фонд уже допоміг понад 5 тис. дітей.

Оніпко Наталія

Оніпко Наталія

Оніпко Наталія

Оніпко Наталія

Ця публікація створена НВ за підтримки ІСАР Єднання у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства», що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку. Зміст матеріалу не обов’язково відображає погляди ІСАР Єднання, погляди Агентства США з міжнародного розвитку або Уряду США. Редактор: Олександр Стрельников
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.