Олена Розвадовська

правозахисниця, співзасновниця та голова правління благодійного фонду Голоси дітей

Олена Розвадовська

Олена Розвадовська — волонтерка, правозахисниця та голова правління благодійного фонду Голоси дітей, який допомагає дітям на Донбасі подолати психологічні наслідки війни.

Розвадовська народилася у Трускавці Львівської області.

У 2001 році переїхала до Києва, здобула освіту в Національному університеті харчових технологій за спеціальністю Економіка. У 2011 році, коли у Києві формували перший в Україні офіс Уповноваженого президента з прав дитини, Розвадовську запросили працювати на посаду прессекретаря омбудсмена. Так вона почала займатися темою дотримання прав дітей в Україні.

«Пам’ятаю, як з подивом усвідомила, що ніколи в дитинстві не чула про свої права, не знала, що дитиною я маю право на повагу та захист. Через свій особистий досвід мені легко зрозуміти дітей, яких не чують та ображають», — поділилася своїм досвідом правозахисниця.

Читайте також:

Олена Розвадовська

Марія Красненко Нова влада. Як зміниться життя переселенців з Донбасу

Після Революції Гідності та з початком війни на Донбасі перед офісом Уповноваженої з прав дитини постали нові виклики — поранення та смерть дітей внаслідок бойових дій, а також евакуація дітей із окупованих територій. Розвадовська разом із командою нового дитячого омбудсмена поїхали на Донбас.

«Щоб зрозуміти, як ти маєш працювати з цією темою та захищати права цих дітей, ти маєш зрозуміти, що це за діти — побувати у тому місці, де вони живуть та поспілкуватися з ними», — розповіла вона.

Після повернення до Києва правозахисниця з’їхала з орендованої квартири, продала частину своїх речей і знову вирушила на Донбас, щоб поринути у реальність дітей, які постійно живуть за умов бойових дій. З кінця 2014 року Розвадовська займалася вивезенням сімей, евакуацією та збором допомоги для сімей з дітьми як волонтерка. Пізніше разом з іншими волонтерами вона їздила прифронтовими містами та селами в Донецькій та Луганській областях, де спілкувалася з дітьми різного віку та надавала необхідну допомогу. Незабаром основним видом її діяльності стало надання психологічної та соціальної допомоги дітям.

«Для дітей, котрі живуть за умов війни, поняття норми змінюється. І психологічна та соціальна допомога для цих дітей має враховувати те, що вони живуть в іншій реальності. Дитині можна надавати підтримку, створювати можливість спілкування, для будь-якої творчості: від арт-терапії до різних майстер-класів. І всіма силами полегшувати життя в умовах збройного конфлікту», — наголосила Розвадовська.

Результатом її роботи на Донбасі стала поява благодійного фонду Голоси дітей. Організація повноцінно запрацювала наприкінці 2019 року, а правозахисниця стала його співзасновницею та головою правління.

Благодійний фонд надає психологічну та психосоціальну підтримку дітям, які постраждали внаслідок бойових дій. Його місія звучить так: «Жодна дитина не повинна залишатися віч-на-віч із травмою війни».

Також волонтери надають допомогу сім’ям у вирішенні побутових проблем, лікуванні та реабілітації дітей, надаючи індивідуальну підтримку.

Читайте також:

Олена Розвадовська

Супергерої безпеки. В Україні опублікували рекомендації для батьків, як підготувати дітей до надзвичайних ситуацій

«Щоб дати голос дітям, ми створюємо відеоконтент і займаємося просуванням прав дітей для того, щоб змінити систему захисту прав дитини в країні. Наша мета — кожна постраждала від війни дитина в Україні має отримати психологічну підтримку вчасно, — йдеться на сайті фонду.

Фонд працює з дітьми за двома основними напрямами — арт-терапія та індивідуальна робота з психологами.

«Це заняття з дітьми, що дозволяє розвинути свою творчу, креативну жилку. Не навчання, а можливість через будь-які способи творчості висловлювати свої емоції на стінах, на папері, на долонях. Ми використовуємо в межах арт-терапії серійне малювання та проводимо з дітьми щонайменше десять занять. Це як серія малюнків з першого до останнього заняття, яка має на меті розвиток дитини. За цей час дитина змінюється, виливаючи свої емоції на папір», — пояснила Розвадовська.

Така методика допомагає впоратися з тривогою та подолати наслідки стресу у дітей, які живуть в умовах війни. Програма особливо підходить для тих, кому важко описати словами емоції, переживання та страхи.

Після сеансів психологи обговорюють малюнки дітей на супервізіях та за необхідності проводять індивідуальні заняття.

На сьогодні заняття з арт-терапії відбуваються у прифронтових населених пунктах Луганської та Донецької областей.

Команда фонду також записує відеоісторії дітей, котрі живуть поруч із лінією фронту. Таким чином, дітям дають можливість бути почутими, а дорослим — мотивацію для допомоги.

Олена Розвадовська

Олена Розвадовська

Олена Розвадовська

Олена Розвадовська

Ця публікація створена НВ за підтримки ІСАР Єднання у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства», що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку. Зміст матеріалу не обов’язково відображає погляди ІСАР Єднання, погляди Агентства США з міжнародного розвитку або Уряду США. Редактор: Олександр Стрельников
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.