Непрямі втрати агросектору через війну перевищили $20 млрд — дослідження

Непрямі втрати агросектору через війну перевищили $20 млрд — дослідження

Непрямі втрати в українському сільському господарстві через повномасштабне вторгнення РФ перевищують $20 мільярдів.

Непрямі втрати українських аграріїв через війну, падіння виробництва, блокади портів та подорожчання виробничих факторів оцінюються у $23,3 млрд.

Про це йдеться у результатах дослідження KSE Institute та Мінагрополітики.

Відео дня

Цей показник враховує недоотриманий дохід аграріїв через менші обсяги виробництва та додаткові кошти, які виробники змушені витрачати через війну.

Читайте також:

Непрямі втрати агросектору через війну перевищили $20 млрд — дослідження

«Намагаються реконструювати Голодомор». Росіяни обстрілюють українські поля запалювальними снарядами — Єрмак

Значна частина недоотриманого доходу була використана для покриття витрат на подальшу посівну кампанію та закупівлю кормів для худоби. Без часткової компенсації втрат фермери в регіонах, які найбільше постраждали від війни, не зможуть відновити виробництво», — коментує розрахунок експерт Центру досліджень продовольства та землекористування KSE Institute Роман Нейтер.

Недоотриманий урожай агрокультур оцінюється в $9,6 млрд. Найбільш значуще зниження прогнозованого врожаю 2022 року відзначається для виробництва:

  • пшениці – спад у 33% порівняно з базовим сценарієм;
  • соняшнику – спад 32% порівняно з базовим сценарієм;
  • ячменю – спад 31% порівняно з базовим сценарієм.

Значна частина виробництва цих культур знаходиться безпосередньо у регіонах, що страждають від активних бойових дій та окупації. Водночас, бойові дії порівняно менше впливають на врожай кукурудзи — очікується падіння на 18%.

Читайте також:

Непрямі втрати агросектору через війну перевищили $20 млрд — дослідження

Хлібна пропаганда. Чому Путін бреше про розблокування чорноморських портів України — розбір НВ

У 2022 році очікується 22% менший урожай та інших сільськогосподарських культур. Це, у свою чергу, означає додаткові недоотримані доходи у розмірі $3,3 млрд.

Також зазначається, що спад поголів’я у тваринництві призведе до зменшення обсягу виробництва на кілька років уперед. Загальні втрати тваринницького сектора оцінюються у $682 млн.

Втрати через менший урожай багаторічних культур досягли $89 млн. У середньому для початку плодоношення нових багаторічних насаджень знадобиться п’ять років. Втрати врожаю багаторічних насаджень протягом п’яти років становитимуть $222,4 млн.

Непрямі втрати агросектору через війну перевищили $20 млрд — дослідження

Інфографіка: KSE Institute

Водночас блокада морських портів Росією стала причиною перенасиченості внутрішнього ринку та майже чотириразовим подорожчанням експортної логістики. Це призвело до зменшення цін у країні на 30%. Через це аграрії втрачають $11,9 млрд.

Крім того, українські споживачі зіткнулися з подорожчанням добрив та палива на 37% та на 39 центів за літр відповідно. Загальні втрати через підвищення виробничих витрат оцінюються у $859 млн.

Раніше повідомлялося, що ООН розробляє пакетну угоду щодо експорту продуктів харчування з України та Росії на світові ринки.

При цьому російський диктатор Володимир Путін заперечує, що Росія не випускає українське зерно з чорноморських портів.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.