НБУ ввів в обіг пам’ятні монети для Миколаївщини та Одещини — фото

13 червня, 18:34

НБУ ввів в обіг пам’ятні монети для Миколаївщини та Одещини — фото

Національний банк 12 червня 2026 року ввів в обіг дві обігові пам’ятні монети з серії «Ми сильні. Ми разом», присвячені Миколаївській та Одеській областям.

«Миколаївщина та Одещина — південні рубежі України, що стали символом стійкості, сили духу та боротьби за свободу. Це надійний форпост, що зберігає економічну життєздатність нашої країни та її зв’язок зі світом. Нові вироби — наш вияв вдячності жителям регіонів за їхню згуртованість і віру в Україну», — процитувала пресслужба слова голови Національного банку Андрія Пишного.

Реклама:

НБУ ввів в обіг пам’ятні монети для Миколаївщини та Одещини — фото

НБУ випустив монети в серії "Ми сильні – Ми разом" для Одеської та Миколаївської областей / Фото: НБУ

Монети номіналом 10 гривень виготовлені зі сплаву на основі цинку з нікелевим покривом. Аверс ідентичний обіговій монеті зразка 2018 року: у центрі в обрамленні орнаменту розміщені номінал, рік випуску та державний герб України. Головним елементом реверсу стала стилізована мапа України з чіткими адміністративними межами. Дизайн зворотного боку розробила Олександра Кучинська, а автором лицевого боку став Володимир Дем’яненко.

Реклама

Загальний тираж кожної монети становить 2 млн штук. Частину накладу сформували у 15 тис. спеціальних роликів, де є по 25 одиниць. Придбати їх можна буде в інтернет-магазині нумізматичної продукції НБУ та у банків-дистриб’юторів, а інформацію про початок продажу оприлюднять на офіційних сайтах установ.

Ці монети є законними платіжними засобами: їх приймають без обмежень за номіналом для всіх видів готівкових розрахунків та зарахування на рахунки. Нацбанк поступово передасть їх банкам та інкасаторським компаніям для введення в обіг.

НБУ започаткував серію «Ми сильні. Ми разом» у грудні 2022 року для вшанування незламності українців. Реалізація проєкту триватиме в 2026—2027 роках. За планом, загальний тираж досягне 54 млн примірників та охопить усі регіони України. На червень 2026 року регулятор уже презентував випуски для 11 областей. До переліку увійшли Крим, Донецька, Луганська, Херсонська, Чернігівська, Сумська, Запорізька, Харківська та Дніпропетровська області.

Читайте також:

Для кожного виду монет встановили ліміт у 2 млн штук. Із них 15 тис. роликів отримають колекціонери через нумізматичний магазин НБУ та партнерські банки, а решта вільно циркулює у готівковому обігу.

Реклама:

У серпні 2025 року НБУ оновив дизайн однієї з банкнот.

У травні 2026 року Нацбанк випустив восьмикутну монету.

Редактор: Оксана Руженкова

Теги:   НБУ Монети Гроші Миколаївська область Одеська область

Читати далі
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.