Міносвіти скасує наказ про повторні вибори президента Могилянки

Міносвіти скасує наказ про повторні вибори президента Могилянки

Міністерство освіти та науки відкличе наказ про проведення нових виборів президента Києво-Могилянської академії. Про це повідомив у Telegram-каналі народний депутат, голова комітету з питань освіти Сергій Бабак.

«Наказ МОН про оголошення нового конкурсу на обрання президента Могилянки буде відкликано. Могилянка сама визначатиме своє майбутнє», – написав він.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів, що провів нараду з представниками НаУКМА, студентського самоврядування, Міністерства освіти, керівництвом Верховної Ради та нардепами. Він запевнив, що уряд не втручатиметься у виборчий процес у Могилянці.

Читайте також:

Учасники зустрічі домовилися, що спільнота Могилянки створить робочу групу під патронатом почесного президента університету В’ячеслава Брюховецького, аби «вирішити ситуацію в колективі ЗВО та уникнути тривалих судових процесів у майбутньому».

Напередодні МОН оголосило новий конкурс на посаду президента академії, а міністр Сергій Шкарлет призначив повторні вибори на 27 квітня. Він казав, що не визнає результати виборів, бо під час другого туру голосування з дільниці вкрали виборчу скриньку. Пізніше її знайшли на вулиці поряд із територією університету.

На сайті НаУКМА з’явилося звернення спільноти університету, яка закликала міністерство якнайшвидше підписати контракт із переможцем виборів. Також університет опублікував правовий висновок експертів, згідно з яким, сумніватися в результатах виборів немає підстав.

Органи студентського самоврядування НаУКМА 2 лютого оприлюднили заяву, в якій звинуватили МОН у «перевищенні повноважень» та оголосили про початок безстрокового страйку. 4 лютого о 09:00 студенти планували мітингувати біля Кабміну, пише ВВС News Україна.

Міністерство освіти і науки оголосило конкурс на заміщення посади президента Києво-Могилянської академії у жовтні 2019 року. Відтоді вибори проходили чотири рази, але жоден із кандидатів не набирав потрібної кількості голосів.

20 січня 2022 року вибори пройшли вп’яте, в них брали участь колишній міністр освіти та експрезидент академії (2007—2014) Сергій Квіт і тодішня в.о. президента НаУКМА, декан факультету економічних наук Олександра Гуменна.

Під час другого туру голосування 27 січня Квіт набрав 52,8% голосів, Гуменна — 42,92%. 1 лютого Квіт здав у Міносвіти документи на спецперевірку.

Гуменна подала до Міносвіти скаргу на порушення під час виборів, але пізніше заявила, що рішення було передчасним і вона відкличе листа:

«…Для збереження Могилянки, її безпеки і розблокування шляху для її подальшого руху, маю намір написати лист з відкликанням мої заяви з МОН. Втім розраховую на прозоре розслідування цієї справи».

Міносвіти скасує наказ про повторні вибори президента Могилянки

Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Київ Щоп’ятниці, дайджест столичних новин за неділю та афіша кращих подій Києва підписатися Щоп'ятниці Редактор: Ніна Григорська
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.