Кличко попередив про загрозу віялових відключень узимку, Шмигаль звинуватив його у дезінформації

Кличко попередив про загрозу віялових відключень узимку, Шмигаль звинуватив його у дезінформації

Київський міський голова Віталій Кличко попередив про можливість віялових відключень електроенергії у столиці. За його словами, запасів газу та вугілля недостатньо.

В ефірі телеканалу Україна 24 мер столиці заявив, що «якщо морози до -15 протримаються кілька тижнів, ризик віялових відключень, яких не було 20 років, дуже високий».

«Питання до керівництва країни, тому що видобуток газу — це виключно питання країни», — сказав Кличко.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в ефірі ток-шоу Право на владу заявив, що підстав для віялових відключень немає і уряд до них не готується. За його словами, розповсюдження такої інформації – маніпуляція, а слова Кличка – дезінформація.

https://www.youtube.com/watch?v=bIzfx89290A

«Вугілля їде морем, їде залізницею… Є й український видобуток. У середньому за опалювальний сезон споживається приблизно 10 млн тонн [вугілля]. 8 млн тонн – це наш видобуток, а дещо більше за 2 млн тонн – це те, що дозамовлено щодо імпорту. Тож на опалювальний сезон вугілля вистачить. Сьогодні у світі справді дефіцит, це європейська та світова енергетична криза», — сказав прем’єр.

Шмигаль запевнив, що газо-, тепло-, електропостачання цього опалювального сезону буде безперервним, а ціни та тарифи не зміняться.

Читайте також: На мінімалках. Скільки вугілля накопичили українські ТЕС, і чи може це призвести до віялових вимкнень узимку

В Україні погіршується ситуація із накопиченням вугілля. 8 листопада запаси вугілля на складах теплових електростанцій генкомпаній України опустилися нижче за 0,5 млн тонн. За місяць вони скоротилися на 33,1% (на 236,7 тис. тонн).

29 жовтня стало відомо, що Мінекономіки не дало квоти російським компаніям на експорт енергетичного вугілля в Україну. Це стосується постачання вугілля антрацитової групи з шахтоуправління Обухівське Ріната Ахметова в Ростовській області РФ на Луганську ТЕС, що входить до ДТЕК. Крім того, Російська Федерація зупинила транзит через її територію енергетичного вугілля з Казахстану до України.

За даними Міненерго України, компанії теплової генерації у листопаді планували імпортувати 562 тисячі тонн вугілля. Зокрема державне Центренерго хоче імпортувати близько 200 тисяч тонн, зокрема з Казахстану.

У Міненерго заявляють, що ключовим стабілізаційним фактором цього опалювального сезону буде атомна генерація. Навантаження на неї буде рекордним за останні п’ять років. «Йдеться про плюс 7 млрд кВт-годин, що на 15% більше навіть від торішнього. Таке збільшення у виробництві електроенергії дозволить знизити потребу у вугіллі на 3,6 млн тонн», — повідомив міністр Герман Галущенко.

На тлі дефіциту вугілля Україна 6 листопада поновила імпорт електроенергії з Білорусі.

Кличко попередив про загрозу віялових відключень узимку, Шмигаль звинуватив його у дезінформації

Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Київ Щоп’ятниці, дайджест столичних новин за неділю та афіша кращих подій Києва підписатися Щоп'ятниці Редактор: Ніна Григорська
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.