І Ван Дамм не допоміг. Netflix чекає на виплату кеш-рібейтів за зйомки в Україні вже майже рік

І Ван Дамм не допоміг. Netflix чекає на виплату кеш-рібейтів за зйомки в Україні вже майже рік

Сервіс Netflix десять місяців не може отримати рібейти за фільм Останній найманець з Жан-Клод Ван Даммом, який знімали в Україні.

Стрімінговий сервіс Netflix першим із зарубіжних продакшенів зняв фільм в Україні за системою кеш-рібейтів, яка передбачає часткове відшкодування виробничих витрат іноземним продюсерам, пише Forbes Україна.

Сервіс знімав в Україні фільм Останній найманець з бельгійським актором Жан-Клод Ван Даммом у головній ролі і витратив на його виробництво в Україні близько 3,5 млн євро, пише видання. Ще близько 800 000 євро знімальна група витратила на проживання, харчування та транспорт.

За те, що кіношники витратили в Україні стільки грошей, їм мали відшкодувати близько 550 000 євро. Заявку на відшкодування коштів кіношники подали ще в грудні 2020 року, але досі нічого не отримали, пише видання.

Читайте також:

І Ван Дамм не допоміг. Netflix чекає на виплату кеш-рібейтів за зйомки в Україні вже майже рік

Зйомки фільмів під загрозою. Працівники студій Netflix, Apple TV, Amazon погрожують першим за 128 років страйком через умови роботи

За словами гендиректорки Star Media Ольги Пантелеймонової, для відшкодування коштів, закон вимагає від іноземної компанії надати довідку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, яку компанії в принципі ніде взяти.

«Потрібно поміняти формулювання і вимагати реєстраційний документ, який прийнятий в країні іноземного кіновиробника», – вважає Пантелеймонова.

Також вона додала, що за чинним законодавством на рібейти можуть розраховувати тільки європейські компанії, хоча знімати в Україні хочуть і виробники з Індії, Ізраїлю та Китаю.

Як пише видання, щоб приступити до роботи в Україні, Netflix зібрав 393 документи. За словами Пантелеймонової, їх повинно бути вдвічі менше.

«Netflix стурбований тим, що ми досі не виплатили рібейти», – каже Пантелеймонова.

Повідомляється, що виплат від держави чекають ще три французьких проєкти – серіал про космос Інфініті, друга частина комедії Блискучі креветки і історична драма про єврейське містечко перед початком війни ШТТЛ.

Нагадаємо, що на початку вересня Netflix запустив локалізовану версію сервісу українською мовою і завів офіційні сторінки в соцмережах для України.

Редактор: Люба Балашова
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.