Глава ДП Гарантований покупець заявив, що Кабмін звільнив його «за відмову виконувати незаконні вказівки»

Глава ДП Гарантований покупець заявив, що Кабмін звільнив його «за відмову виконувати незаконні вказівки»

Голова Держпідприємства Гарантований покупець Костянтин Петриковець заявив про звільнення його Кабінетом міністрів за те, що він «відмовився виконувати незаконні вказівки».

Про це йдеться у повідомленні Петриковця на сторінці ДП Гарантований покупець у Facebook.

«Кабінет Міністрів України зібрався на позачергове засідання у суботу, 13 листопада, щоб звільнити мене з посади. Причиною звільнення стало те, що я відмовився виконувати незаконні вказівки представників уряду щодо розрахунків з виробниками електроенергії з відновлюваних джерел», — повідомив він.

Петриковець стверджує, що відмовився спрямувати кошти від «зелених» єврооблігацій, перераховані підприємству НЕК Укренерго, не за призначенням, а направив їх саме на розрахунки з ВДЕ-генерацією.

«Держпідприємство відповідно до закону спрямувало 19,3 млрд гривень коштів від НЕК Укренерго на погашення заборгованості перед виробниками. Так вимагає закон, і жодні спроби політичного тиску, телефонні дзвінки і погрози не змусять державне підприємство відступити від норм закону і використати ці кошти як заманеться політикам», — заявив Петриковець.

«Ми діємо виключно в рамках правового поля: як того вимагає закон, а не політичні забаганки. Мене звільнили за те, що я чесно та сумлінно виконував свою роботу. Переконаний, що справедливість буде відновлена», — додав він.

Глава підприємства назвав рішення про його звільнення «виключно політичним» і заявив, що планує оскаржувати його в законному порядку і відстоювати свою ділову репутацію, професійну честь і гідність.

Костянтин Петриковець очолював ДП Гарантований покупець від моменту його заснування у квітні 2019 року.

12 жовтня Кабінет міністрів надав НЕК Укренерго держгарантію на випуск облігацій в обсязі до 22,8 млрд грн для погашення боргів за вироблену з відновлюваних джерел електроенергію за «зеленим» тарифом.

Редактор: Софія Лазарова
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.