Україна отримає від Британії кредит для розвитку та зміцнення ВМС

Україна отримає від Британії кредит для розвитку та зміцнення ВМС

Фото Reuters

Посол України у Великій Британії Вадим Пристайко за дорученням Кабміну підписав українсько-британську рамкову угоду, яка передбачає виділення коштів на будівництво восьми ракетних катерів, придбання у Сполученого Королівства двох тральщиків і створення в Україні двох військово-морських баз.

Про це повідомляє в суботу інтернет-видання ZN.UA, пише “Інтерфакс-Україна”.

Підписана угода деталізує фінансову сторону домовленостей – йдеться про кредит на суму 1,7 млрд фунтів стерлінгів, наданий Україні Великою Британією на десять років.

Завдяки Великій Британії Україна покриває першочергові потреби Військово-Морських сил країни, які мають бути готові до стримування агресії Росії з боку Чорного та Азовського морів, зазначає ZN.UA.

Домовленості щодо розвитку та зміцнення ВМСУ було досягнуто рік тому – під час торішнього візиту президента України Володимира Зеленського до Лондона було підписано меморандум про посилення співпраці між Україною та Великою Британією у військовій та військово-технічній сферах. Меморандум передбачав залучення фінансування Британського експортно-кредитного агентства (UKEF) у розмірі 1,25 млрд фунтів стерлінгів. А цього літа в Одесі було підписано меморандум про проекти морського партнерства між консорціумом промисловості Великої Британії та ВМС України.

ПолітикаТехнології
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.