«До осені відновити не встигнемо». Наскільки серйозно Росія вдарила по українській енергосистемі — експерт

30 березня, 11:36 Поділитися:

«До осені відновити не встигнемо». Наскільки серйозно Росія вдарила по українській енергосистемі — експерт

Через останні інтенсивні атаки російських агресорів на енергосистему Україна втратила 10−12% генерувальних потужностей від наявних на момент першої атаки 22 березня.

Про це заявив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Читайте також:

«До осені відновити не встигнемо». Наскільки серйозно Росія вдарила по українській енергосистемі — експерт

Масований удар по енергосистемі України: Росія запустила 99 шахедів та ракет, ППО збила 84 цілі, пошкоджено ТЕС і ГЕС — головне

«Удари по генерації суттєві, розбито багато генеруючих потужностей, ми втратили понад 10% тієї генерації, яка була нам доступна ще 20 березня. Це те, що, найімовірніше, не можна буде відновити швидко. Напевно, більшість цих об’єктів не вдасться відновити і до наступного осінньо-зимового періоду», — сказав Харченко.

Відео дня

За його словами, ситуація дуже складна і вимагає сфокусованих дій не тільки від енергетиків, а й усіх, хто може вплинути на її поліпшення.

При цьому він зазначив, що НЕК Укренерго забезпечила якісний захист своїх магістральних мереж і має резерв і потік обладнання для відновлення, а найгірша ситуація як із захистом, так і з відновленням у вугільній генерації, по якій прицільно бив ворог.

«Не бачу, за рахунок чого будуть відновлюватися вугільні енергоблоки», — сказав Харченко.

Він також додав, що ситуацію ускладнює перебування в аварійному ремонті одного з атомних енергоблоків потужністю 1 ГВт, який і протягом ОЗП працював не на повну потужність «через технічні негаразди».

«Коли він повернеться в роботу, неможливо передбачити», — вказав аналітик.

Читайте також:

«До осені відновити не встигнемо». Наскільки серйозно Росія вдарила по українській енергосистемі — експерт

Черга з вагонів зросла в сім разів. Як російські удари по Одесі вплинули на експорт зерна — Укрзалізниця

Оцінюючи наслідки обстрілів, він зазначив, що вони не такі критичні, якби обстріли сталися, наприклад, у лютому, але попереду складні часи для енергетики.

«Зараз ми у весняному нижньому піку споживання, і водночас гідроенергетика, яка може працювати, працює на повну потужність через повінь. Але влітку ситуація зміниться. Літній пік споживання буде в другій половині липня-серпні і навіть за максимального імпорту важко передбачити, який дефіцит буде», — описав ситуацію директор ЦДЕ.

Він наголосив, що ще складніше говорити про перспективи наступного ОЗП, підготовка до якого вимагає екстрених заходів і швидкого реагування.

«Якщо ми хоч частково не компенсуємо наявні втрати, то на покриття зимового споживання в нас буде суттєво бракувати обсягів генерації», — наголосив експерт, порадивши українцям готувати генератори та павербанки.

Щодо розвитку розподіленої генерації, то Харченко зауважив, що не бачить значних зусиль влади в цьому напрямку.

Переорієнтацію росіян на точкові удари по генерації він пояснив тим, що удари по магістральних мережах, які вони застосовували взимку, не принесли належного результату, але, найімовірніше, не встигли організувати атаки на генпотужності раніше, поки було холодно.

«Вони зрозуміли, що магістральні мережі добре захищені та стійкі, і змінили стратегію. Але не встигли зробити це вчасно. Проте, атаки були добре сплановані, із залученням російських енергетиків і розвідки. Як доказ — вражено багато об’єктів, які перебувають у стадії ремонтів, і там з цією метою знято захист. Також вони почали направляти велику кількість засобів ураження на один об’єкт, що значно ускладнює роботу ППО», — пояснив директор ЦДЕ.

Слухайте подкаст на цю тему

22 березня Росія здійснила наймасштабнішу атаку на енергосистему України з моменту вторгнення, зокрема серйозної атаки зазнала Дніпровська ГЕС, яка призупинила свою роботу. У станцію було щонайменше вісім влучень.

Укренерго заявило про пошкодження ТЕС і ГЕС у центральних і західних регіонах. Міністр енергетики Герман Галущенко уточнив, що країна-агресор атакувала об’єкти в Дніпропетровській, Полтавській і Черкаській областях.

У ДТЕК заявили про серйозне пошкодження трьох ТЕС.

У Центренерго заявили, що російські терористи зруйнували Зміївську ТЕС.

Редактор: Олександр Іванов

Теги:   Війна Росії проти України Енергетика Ракетні удари Ракетний удар ракетний обстріл ДніпроГЕС Укренерго ТЕС Опалювальний сезон

Читати далі
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.