РФ зосередила близько 110 000 військових на кордоні з Україною і постачає озброєння – Вітренко

РФ зосередила близько 110 000 військових на кордоні з Україною і постачає озброєння - Вітренко

Фото Reuters

Україна закликала Росію припинити поставки озброєнь на окуповані території.

Таку заяву зробив заступник постійного представника України при ООН Юрій Вітренко на неформальному засіданні Ради Безпеки, присвяченому незаконній торгівлі стрілецькою зброєю та легкими озброєннями, передає “Укрінформ”.

«Ми користуємося цією нагодою, щоб укотре закликати Російську Федерацію виконати свої обов’язки та зобов’язання з міжнародного права, а також чинні міжнародні документи…, включаючи резолюції Ради Безпеки ООН, припинивши дестабілізуючі незаконні поставки озброєнь в Україну без зволікань», – сказав Вітренко.

Він нагадав, що з березня 2021 року Україна перебуває під загрозою великомасштабного воєнного вторгнення з боку Росії через зосередження близько 110 000 військових РФ поблизу східних кордонів України та в окупованому Криму.

За словами Вітренка, Росія, постачаючи зброю на окуповані території, зокрема під виглядом так званих гуманітарних конвоїв, «навмисно дестабілізує не тільки субрегіональну, а й усю європейську архітектуру контролю над озброєннями».

Дипломат також процитував слова Генерального секретаря ООН, який на початку російської агресії заявляв, що «зброя і важке озброєння продовжують невпинно надходити в Україну з Росії», і це є ключовою перешкодою для деескалації ситуації, а також що «необхідно домогтися безпеки на кордоні між двома країнами», яку б засвідчила міжнародна перевірка.

Інтервенція РосіїІсторіяКримРосія
Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.