Результат Серьогіної на ЧС став найкращим в історії жіночого карате України

Фото karate.ua

Серьогіній не вдалося зачепитися за “золото”, проте її результат став найкращим в історії жіночого карате України.

Україна провела останню медальну сутичку на чемпіонаті світу з карате, що триває в Дубаї, ОАЕ, пише “Суспільне”.

Єдиною й першою в історії українкою, яка цьго року боролася за “золото”, стала Аніта Серьогіна. Одеситка змагалася в куміте в категорії до 61 кг. Вона ж була єдиною представницею олімпійської збірної, яка дійшла до такої стадії змагань. Віцечемпіонка Токіо-2020 Анжеліка Терлюга та бронзовий призер Олімпіади Станіслав Горуна не пробилися до медальних сутичок.

На шляху до фіналу Серьогіна здобула п’ять перемог: обіграла нідерландку Лінн Снел та кіпріотку Антею Стіліану здолала з мінімальним результатом 1:0, а іспанку Індіру Цуньїгу пройшла завдяки фінальному вердикту суддів (1:1). У чвертьфіналі Аніта перемогла філіппінку Джеймі Лім (2:1), а у півфіналі за рішенням суддів пройшла канадку Хаю Джуму (0:0).

У “золотому” фіналі Серьогіна зустрілася з олімпійською чемпіонкою, чемпіонкою світу й дворазовою чемпіонкою Європи – сербкою Йованою Прекович. Цього року спортсменки протистояли одна одній на Олімпійських іграх у Токіо – перших і єдиних в історії карате. Тоді українка зазнала поразки. Аніта повела в рахунку завдяки прийому юко, проте сербка одразу ж зрівняла – 1:1, а пізніше випередила з рахунком 2:1, чого вистачило для чергової перемоги над українкою. Серьогіна в підсумку здобула “срібло”.

Серьогіна досягла найвищого результату в своїй кар’єрі. До цього її топдосягненням на міжнародному рівні була “бронза” чемпіонату світу-2016, а на минулому міндуалі в 2018-му вона була лише 12-ю. Це найкращий результат в історії українського жіночого карате на чемпіонатах світу. Найвищим показником України було “срібло” Валерія Чоботаря в 2018 році, а максимумом у жіночих категоріях були треті місця. Українські каратисти ще жодного разу не вигравали “золото” на такому рівні в жодній із дисциплін.

Завдяки досягненню Серьогіної, а також бронзовим нагородам Галини Мельник та Катерини Кривої, Україна вперше в історії завоювала на одному чемпіонаті світу з карате одразу три медалі. До цього рекордом збірної були дві нагороди 2014 року. Тоді дві “бронзи” здобули Станіслав Горуна та Ірина Зарецька, яка в Дубаї принесла “золото” Азербайджану.