Президент підписав закон про заборону проросійських партій

Президент підписав закон про заборону проросійських партій

Фото ОПУ

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про заборону проросійських політичних партій, повідомила голова парламентського Комітету з питань правової політики Ольга Совгиря (фракція “Слуга народу”).

“Закон набуде чинності з дня, наступного за днем його опублікування”, – уточнила вона у своєму Telegram-каналі.

Згідно з документом, стаття 60 Регламенту Верховної Ради була доповнена новою частиною шостою такого змісту: “У разі затвердження президентом України рішення Ради національної безпеки та оборони щодо припинення діяльності політичної партії, яка сформувала у Верховній Раді депутатську фракцію, діяльність такої фракції припиняється з моменту оголошення про це головою Верховної Ради”.

При цьому Кабінет Міністрів України протягом місяця з набрання чинності законом зобов’язується внести на розгляд Ради законопроєкт про наслідки ухвалення судом рішення про заборону політичної партії для статусу депутатів місцевих рад.

Як повідомлялося, Верховна Рада 3 травня ухвалила у другому читанні законопроєкт 7172-1, який передбачає заборону політичних партій, програмні цілі яких спрямовані на виправдання, визнання правомірною або заперечення збройної агресії рф проти України, а також на виправдання дій проросійських бойовиків на тимчасово окупованих територіях.

Війна Росії проти УкраїниВерховна РадаПодіїПолітикаРосія
Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.