Зеленський: Відносини Польщі та України перейшли на новий етап – міцних та історичних

Зеленський: Відносини Польщі та України перейшли на новий етап – міцних та історичних

Фото ОПУ

Президент України Володимир Зеленський узяв участь у відкритті українсько-польських міжурядових консультацій, повідомляє пресслужба глави держави.

Президент наголосив, що засідання двох урядів у такому форматі відбувається вперше і є історичним для наших держав.

“Я хочу відзначити пріоритет відносин України та Польщі. Вважаю, що наші відносини з теплих і сусідських через війну росії проти України перейшли на новий етап – відносин міцних та історичних”, – зазначив він.

Зеленський також наголосив на винятковій підтримці України з боку Польщі, що проявилася в багатьох напрямах – зокрема у безпрецедентній оборонній допомозі, а також підтримці українських громадян, вимушених виїхати з країни, рятуючись від війни.

“Я хочу подякувати народу Польщі за цю близькість, теплоту й людяність до наших громадян”, – зазначив президент і наголосив, що держава робитиме все, щоб українці після війни повернулися додому.

Він висловив сподівання, що Польща після завершення війни приєднається до відновлення українських територій, які постраждали внаслідок російської агресії.

Окремо Зеленський подякував голові Ради міністрів Республіки Польща Матеушу Моравецькому за те, що він є справжнім провідником майбутнього членства України в Європейському Союзі.

“Я дуже радий, що у нас велика геополітична армія, яка прийшла на підтримку України і яка бачить Україну на одному рівні серед однакових, рівних партнерів”, – зазначив президент і висловив сподівання, що під час консультацій буде погоджено важливі двосторонні документи щодо співпраці України та Польщі.

“Ми дуже віримо у наші відносини і наше велике майбутнє”, – наголосив глава держави.

На вдячність від імені українського народу президент України відзначив державними нагородами Матеуша Моравецького та віцепрем’єр-міністра Польщі Ярослава Качинського за допомогу Україні у захисті незалежності й територіальної цілісності під час російського вторгнення.

Після цього за участю прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та голови Ради Міністрів Республіки Польща відбулося спільне засідання урядів двох держав.

На порядку денному були питання правових та соціальних гарантій для громадян Польщі на території України, розвиток західного українського державного кордону та співпраця у здійсненні контролю під час перетину українсько-польського кордону.

ЄвропаЄСПолітика
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.