З 24 лютого 2022 року минулих протиріч між Україною та Польщею більше немає, – Зеленський у Раді

З 24 лютого 2022 року минулих протиріч між Україною та Польщею більше немає, – Зеленський у Раді

Президент України Володимир Зеленський заявив, що з 24 лютого 2022 року всі минулі протиріччя між Україною і Польщею не мають сили.

Виступаючи в парламенті України на спеціальному засіданні за участю президента Польщі Анджея Дуди, він сказав, що “сама того не усвідомлюючи, 24 лютого росія зруйнувала ще дещо. Це своєрідне “сховище” колишніх протиріч між Україною та Польщею. Їх більше немає. В один день стало зрозуміло, що всі протиріччя не мають сили, коли є сила такої загрози. Загрози виживанню наших народів – України, Польщі, народів Європи”.

“24 лютого змінило все. Змінило наші народи. Змінило наші країни. Хоча це й не випадково. Не знаю, чи досліджували це явище наші астрономи – Дрогобич, Коперник – але зірки завжди складаються так, що в найважчі періоди затемнення українці та поляки міцно об’єднуються і стають пліч-о-пліч, незважаючи на минулі сварки і “туманності”, – сказав він.

“Ми почали писати новий том нашої історії. Важливо – нашої спільної історії. Єдність наших народів має тривати вічність. Її ніколи більше не зможе зламати ворожнеча”, – заявив Зеленський.

Він нагадав, що “Польща є одним з лідерів не тільки в підтримці нашої держави, а й у захисті і просуванні санкцій, які дуже необхідні, щоб примусити росію до миру. Абсолютна більшість поляків підтримує ембарго на енергоресурси з росії”.

“Вірю, що лідерство Польщі допоможе на загальноєвропейському рівні затвердити те, що наші народи вже розуміють. Єдність наших народів має залишитися постійною величиною. Ні тепер, ні в майбутньому ніхто не має права порушити цю єдність. Ні наші політики, ні ворожі агенти, ні навіть члени журі на Євробаченні”, – заявив президент України.

Війна Росії проти УкраїниЄвропаЄСПолітика
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.