Уряд запровадили нові правила для виїзду груп дітей закордон

Уряд запровадили нові правила для виїзду груп дітей закордон

Фото Руслана Канюки

Від початку оздоровчого сезону українці все частіше звертаються до Державної прикордонної служби щодо вивозу дітей до 16 років за кордон. Тож Уряд спростив вимоги для виїзду груп дітей, повідомляє Вільне радіо.

Нинішні правила роз’яснив начальник відділу Західного регіонального управління Держприкордонслужби Ігор Матвійчук на пресконференції у Львові.

“Враховуючи, що постановами Кабінету Міністрів  57 і 1167 від 2021 року не було раніше передбачено варіант перетину кордону в умовах дії правового режиму воєнного стану, урядом  внесено зміни 10 червня. Це постанова КМУ 661, де процедуру перетину кордону спростили, тому що через Нацсоцслужбу буде здійснюватись перевірка готовності всіх документів для перетину кордону організованими групами дітей”, — каже Ігор Матвійчук.

Він зазначає, соцслужба перевірятиме організації, які запрошують до себе та готові приймати дітей, зв’язуватиметься з консульствами, перевірятиме умови для відпочинку та оздоровлення дітей. Коли від установи буде згода на виїзд, Держприкордонслужба дозволить групі дітей перетнути кордон. 

“Це стосується не тільки статусних дітей, а й дітей, які мають батьків і їдуть в складі організованих груп”, — наголошує представник ДПСУ.

Ігор Матвійчук відзначає, під час виїзду групи дітей на період введення на території України надзвичайного або воєнного стану прикордонний контроль перевіряє наявність таких документів:

•    згоду соціальної служби на виїзд групи дітей;
•    списки групи дітей, які виїжджають закордон на оздоровлення та відпочинок, та тих, хто супроводжує їх, за відповідною формою;
•    паспорт громадянина України для виїзду за кордон дитини або свідоцтво про народження дитини;
•    погодження службою у справах дітей згоди законних представників кожної дитини на її виїзд за кордон на оздоровлення та відпочинок відповідно до переліку категорій дітей, визначених Правилами перетинання державного кордону громадянами України;
•    заяви батьків на виїзд дитини за кордон, завірені службою у справах дітей (може здійснюватися без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків за наявності паспорта громадянина України для виїзду за кордон дитини або свідоцтва про народження дитини).   

“Хотів би нагадати про перетин взагалі кордону дітьми в умовах дії правового режиму воєнного стану. На цей період  кордон перетинати  дитина може у супроводі одного з батьків. Цього достатньо. Може в супроводі батька або матері, дідуся чи бабусі, повнолітніх сестри, брата, вітчима, мачухи — без нотаріальної згоди батька”, — додав Ігор Матвійчук. 

Коли дитина перетинає кордон з кимось іншим, один із батьків дає на це письмову згоду, яку погоджує в органах опіки і піклування.

Суспільство
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.