Україна планує підписати “митний безвіз”, – Шмигаль

Україна планує підписати "митний безвіз", - Шмигаль

Фото kmu.gov.ua

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявляє, що Україна планує найближчим часом підписати “митний безвіз” та готується укласти Угоду з Європейським Союзом про лібералізацію автомобільних вантажних перевезень, повідомляє Інтерфакс-Україна.

“Ми плануємо найближчим часом підписати “митний безвіз”. Тобто приєднатися до Конвенції про процедуру спільного транзиту. Цей документ є основою для переміщення товарів між країнами-членами ЄС. Ми вже використовуємо відповідну комп’ютеризовану систему NCTS і технічно готові приєднатися до відповідної Конвенції”, – сказав Шмигаль на засіданні уряду у вівторок.

За його словами, таке приєднання дасть змогу значно прискорити проходження митниці і потік товарів, що покращить якість митниці та дасть нові можливості для українського бізнесу.

“До того ж ми готуємось укласти Угоду з ЄС щодо лібералізації автомобільних вантажних перевезень. Європейська комісія вже рекомендувала країнам-членам лібералізувати такі перевезення з України. Робота в цьому напрямі триває активними темпами, адже в умовах блокування наших портів нам потрібно максимально збільшувати можливості західного кордону”, – заявив прем’єр.

Він також розповів, що Україна активізувала відкриття нових пунктів пропуску.

“Уже найближчим часом буде відкрито два таких пункти на західному кордоні. Амбітний план – перед Мінінфраструктурою, Держприкордонслужбою та Митницею стоїть завдання у найближчі півроку створити пункти пропуску там, де вже підведено автомобільні дороги, або там, де можна оперативно такі дороги підвести”, – зазначив він.

Окрім того, за його словами, Україна розпочне етапне будівництво європейської колії, щоб з’єднати українську залізницю із європейською.

“Спочатку це буде сполучення великих вузлів і великих міст, а потім поступове розширення всією країною”, – підсумував він.

ЄСЕкономіка
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.