Україна експортуватиме електроенергію до Європи

Україна експортуватиме електроенергію до Європи

Фото Unsplash

З 28 червня Україна розпочала експорт електроенергії в Європу.

Про це Telegram голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус.

«Сьогодні Україна зробила ще один крок в інтеграції наших ринків — розпочинаються експорт і комерційні поставки електроенергії з України в Європу. З 1 липня розпочнеться потужний експорт — 100 мегават. Є очікування, що обсяг експорту збільшиться», — сказав він.

За словами Геруса, таким чином Україна інтегрується в європейський ринок і буде заміщати своїми поставками експорт з росії.

З 30 червня 2022 року комерційного експорту електроенергії з України до Європи.

Про це міністр енергетики Герман Галущенко повідомив у Facebook.

“Ми стали ще на один крок ближче до повної енергетичної інтеграції з Європою.

ENTSO-E ухвалило довгоочікуване рішення щодо офіційного старту з 30 червня 2022 року комерційного експорту електроенергії з України до Європи. Початковий обсяг експорту 100 МВт, і обсяги збільшуватимуться поступово, після щомісячної оцінки ENTSO-E впливу на європейську енергосистему.

Технічно наша енергосистема вже зараз може забезпечити до 1690 МВт потужності для експорту. Після здійснення додаткових технічних заходів пропускна спроможність для продажу електроенергії за кордон може зрости до 4-5 ГВт.

Всі генеруючі компанії матимуть рівний доступ до експортної торгівлі електроенергією завдяки прозорим аукціонам.

Поступове збільшення експорту електроенергії приноситиме нашому енергоринку кошти, які необхідні для стабілізації його фінансового стану. Європейські країни, своєю чергою, отримають змогу забезпечити більш стабільне енергопостачання та, що найважливіше, замістити російські енергоресурси”, – написав він.

ЄвропаЄСЕкономіка
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.