РФ може цілеспрямовано пропустити в Україну нелегальних мігрантів через Білорусь, – Монастирський

РФ може цілеспрямовано пропустити в Україну нелегальних мігрантів через Білорусь, - Монастирський

Фото: Reuters

Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський не виключає, що РФ може цілеспрямовано пропустити в Україну нелегальних мігрантів через кордон із Білоруссю, передає “Інтерфакс-Україна”.

“Влаштована Росією міграційна криза на польсько-білоруському та польсько-литовському кордоні триває. У всьому світі нарешті зрозуміли, що цю кризу створено штучно і нею керують спецслужби країни агресора – Російської Федерації. Тисячі мігрантів намагаються прорватися через кордон із Польщею під супроводом білоруських військових… Можна спрогнозувати, що в Кремлі намагатимуться використати дестабілізувальну ситуацію і завдати максимальної репутаційної шкоди і Європейському Союзу, і нашій державі, тому ми не виключаємо, що є можливість, що Росія зважиться на цілеспрямований пропуск через Білорусь на нашу територію великої кількості нелегальних мігрантів”, – заявив Монастирський під час години запитань до уряду в парламенті в п’ятницю.

Глава МВС зазначив, що станом на сьогодні вже постраждали 12 польських правоохоронців та прикордонників. Водночас міністр наголосив, що це лише перший етап спецоперації, а наступний залежатиме від реакції, зокрема ЄС та НАТО.

Монастирський також наголосив, що через це в Україні будують систему реагування на виклики, консолідують державні інституції, громадськість та міжнародну спільноту.

“Ситуація на кордоні з Республікою Білорусь, протяжність якого 1084 км, на сьогодні контрольована та стабільна”, – додав він.

Мігранти на кордоні БілорусіРосія
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.