Понад 3 тисячі жителів Маріуполя окупанти утримують у “фільтраційній в’язниці”, – Денісова

Понад 3 тисячі жителів Маріуполя окупанти утримують у "фільтраційній в'язниці", – Денісова

Фото з сайту hvylya.net

Понад 3 тисячі цивільних жителів Маріуполя російські окупанти утримують у “фільтраційній в’язниці” – колишній виправній колонії №52 у селищі Оленівка Донецької області.

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

“Серед заручників – близько 30 волонтерів, які намагалися завезти до Маріуполя гуманітарну допомогу та врятувати жителів. Перед відправленням до колонії окупанти піддають затриманих громадян багатогодинним допитам і тортурам із застосуванням електричного струму. Строк “фільтрації”, тобто перебування у колонії – 30 діб. Для “особливо неблагонадійних” – активістів, колишніх військових, правоохоронців – він продовжується ще на місяць”, – зазначила вона.

Омбудсмен наголосила, що захоплення та катування заручників є актом тероризму відповідно до Конвенції Ради Європи про попередження тероризму та воєнним злочином відповідно до статті 8 Римського статуту міжнародного кримінального суду.

“Звертаюся до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти воєнних злочинів і порушень прав людини рф в Україні. Я закликаю міжнародну спільноту визнати рф державою, що підтримує та здійснює тероризм!”, – закликала вона.

Війна Росії проти УкраїниПодіїСуспільство
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.