Північна Македонія повністю підтримує надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС, – глава МЗС

Північна Македонія повністю підтримує надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС, – глава МЗС

Фото Reuters

Північна Македонія повністю підтримує надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС, заявив міністр закордонних справ Північної Македонії Буяр Османі.

“Ми повністю підтримуємо політичну, територіальну цілісність і суверенітет України, починаючи з права України організовувати свої повноваження на всій території, а також право України подаватися до тих організацій, які вони вважають за необхідне. Ми повністю підтримуємо пропозицію надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС. Це надсилає дуже потужний зрозумілий сигнал, що місце України в Європі, і це відображає бажання переважної більшості українців”, – зазначив Османі на пресконференції з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою у Києві у п’ятницю.

Він також побажав Україні успіхів на шляху до євроатлантичного інтеграційного процесу.

“Ми продовжуватимемо підтримувати політику відкритих дверей, також приєднання України до найбільшого військово-політичного альянсу”, – зазначив Османі.

Водночас Кулеба додав, що глава МЗС Північної Македонії не погоджується з тими, хто намагається протиставляти українську заявку на статус кандидата в ЄС та процес європейської інтеграції Північної Македонії.

“Ми разом із Буяром відкидаємо той факт, що є певний конфлікт, що доки не буде зроблено наступних кроків у європейській інтеграції Північної Македонії, не можна надавати статусу кандидата Україні”, – заявив він.

ЄвропаЄСПолітика
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.