ОП може запропонувати поновити фіндопомогу бізнесу, але її розмір буде нижчим за 8 тис. грн, – Устенко

ОП може запропонувати поновити фіндопомогу бізнесу, але її розмір буде нижчим за 8 тис. грн, - Устенко

Фото: LIGA.net

Офіс президента (ОП) розглядає можливість поновити фінансову підтримку бізнесу під час жорсткого локдауну, проте сума її може бути нижчою за 8 тис. грн, які виплачували минулої весни, повідомив радник президента України Олег Устенко.

“Доходи держбюджету внаслідок локдауну можуть виявитися нижчими за очікувані”, – сказав він, передає агентство “Інтерфакс-Україна”.

“Постраждає не лише дохідна частина, а й видаткова: доведеться витрачати додаткові кошти на підтримку бізнесу за аналогією з попередньою президентською ініціативою, згідно з якою підприємці в “червоних” зонах могли отримати по 8 тис. грн”, – додав Устенко.

Водночас обсяги такої допомоги цього разу будуть меншими, оскільки бізнес зможе частково працювати, обслуговуючи вакцинованих громадян, наголосив радник президента.

На його думку, бізнес адаптувався до нових умов роботи, до того ж навіть у “червоних” зонах він не буде повністю закритий.

“Водночас локдаун стимулюватиме українців вакцинуватися, і ми бачимо, що це вже відбувається”, – зазначив Олег Устенко.

“Локдаун не мине безслідно, але поточна ситуація відрізняється від попередніх локдаунів. По-перше, економіка вже адаптована до таких ситуацій, є досвід та розуміння, як треба рухатися в період жорстких обмежень. По-друге, сам бізнес зможе відносно нормально функціонувати – є певна кількість вакцинованих, є той самий досвід”, – пояснив радник президента.

Він також зазначив, що жорсткі обмеження спричинять уповільнення темпів економічного зростання, проте значно меншою мірою, ніж раніше.

Як повідомлялося, НБУ оцінив потенційний вплив місяця жорстких обмежень на темпи зростання економіки у 0,3 п. п.

КоронавірусЕкономікаФінанси
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.