Окупанти деморалізовані, на окремих напрямках переходять до оборони, – Генштаб

Окупанти деморалізовані, на окремих напрямках переходять до оборони, - Генштаб

Російські окупанти продовжують намагатися вести наступальні дії проти української армії на Сєвєродонецькому та Бахмутському напрямках, вони деморалізовані та зазнають втрат, повідомляє пресслужба Генштабу ЗСУ.

“Ворог деморалізований, зазнає втрат, на окремих напрямках поспішно переходить до оборони. Захисники та захисниці України продовжують захищати нашу землю, поступово відтісняючи загарбників із тимчасово захоплених територій України”, – йдеться у повідомленні Генштабу, оприлюдненому у вівторок.

У ньому наголошується, що на Волинському та Поліському напрямках обстановка змін не зазнала. Ознак формування противником наступальних угруповань не виявлено. Основні зусилля збройних сил Білорусі зосереджуються на посиленні охорони державного кордону.

“Відзначено зняття з баз зберігання Республіки Білорусь танків та бойових машин піхоти. Не виключається їх подальша передача до збройних сил російської федерації з метою поповнення поточних втрат”, – зазначають у ЗСУ.

Уточнюється, що на Сіверському напрямку противник активних дій не проводив, ознак створення ударних угруповань не виявлено. З метою демонстрації присутності та недопущення перекидання підрозділів Сил оборони України на інші напрямки тримає у прикордонних районах Брянської та Курської областей певні підрозділи збройних сил рф.

“Ворог завдав ракетного авіаційного удару по підрозділах наших військ у Сумській області з літаків Су-30СМ. Продовжуються артилерійські та мінометні обстріли прикордонних населених пунктів”, – наголошується в повідомленні.

У Генштабі зазначили, що на Слобожанському напрямку угруповання противника зі складу частин та підрозділів західного військового округу збройних сил рф намагаються утримати зайняті позиції та не допустити просування підрозділів Сил оборони України вглиб тимчасово зайнятої території.

Крім того, триває підготовка ворога до відновлення наступу у напрямках населених пунктів Ізюм та Слов’янськ. На Донецькому напрямку противник за підтримки вогню артилерії та мінометів проводить активні штурмові дії на Сєвєродонецькому та Бахмутському напрямках, бої продовжуються.

“Ворог намагається встановити повний контроль над населеним пунктом Сєвєродонецьк і оточити діючі на зазначеному напрямку підрозділи Сил оборони. Веде підготовку до наступу у напрямках населених пунктів Сіверськ та Райгородок”, – уточнюють українські військові.

Вони додають, що на Курахівському напрямку противник активних бойових дій не проводив, здійснював вогневе ураження наших військ із застосуванням артилерії. На інших напрямках окупанти продовжують обстріл із метою сковування дій українських військ та недопущення їх перекидання на інші загрозливі напрямки.

На Південнобузькому напрямку ворог веде оборону та проводить мінування узбережжя річки Інгулець на ділянках можливих дій підрозділів українських військ. Веде контрбатарейну боротьбу. Завдав авіаційних ударів із залученням армійської авіації в районі населеного пункту Давидів Брід Херсонської області.

“В акваторіях Чорного та Азовського морів корабельні угруповання противника продовжують виконувати завдання з ізоляції районів бойових дій. Продовжує бути готовим до застосування один носій високоточної зброї, фрегат Адмірал Макаров, який має на борту до восьми крилатих ракет типу “Калібр”, – підсумували в Генштабі.

Війна Росії проти УкраїниСитуація
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.