На Закарпатті оголошено надзвичайну ситуацію через відсутність постачання газу бюджетним установам

На Закарпатті оголошено надзвичайну ситуацію через відсутність постачання газу бюджетним установам

Фото: Reuters

На Закарпатті регіональна комісія ТЕБ та НС оголосила надзвичайною ситуацію із постачанням природного газу бюджетним установам області – у зв’язку із відмовою постачальників доставляти енергоносій за непідвищеними цінами.

Про це повідомляє Закарпатська ОДА, передає Укрінформ.

“На Закарпатті на позаплановому засіданні регіональної комісії з питань ТЕБ та НС прийняли рішення вважати ситуацію, що склалася в області у зв’язку з відсутністю постачання природного газу бюджетним установам на осінньо-зимовий період 2021-2022 років, надзвичайною. Її класифікували як надзвичайну ситуацію техногенного характеру державного рівня”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що постачальники, які до зростання цін виграли торги і уклали договори на постачання палива, відмовляються це робити, адже ціна є значно нижчою за ринкову.

«Орієнтовна потреба природного газу для бюджетних установ на період опалювального сезону складає близько 25 млн м³. Натомість ціна та відсутність постачальника природного газу ставить під загрозу вчасність початку опалювального сезону та безперебійну роботу закладів у осінньо-зимовий період», – зазначив голова ОДА Анатолій Полосков.

Як повідомляється, наприкінці вересня Кабмін, НАК «Нафтогаз України», Офіс Президента підписали Меморандум, згідно з яким до кінця опалювального сезону тарифи не будуть зростати. Згідно з документом, ціна газу для населення складає 7,42 грн за 1 м³, для бюджетних установ – 16,39 грн за 1 м³.

У Закарпатській ОДА пояснюють, що меморандум не передбачає стабільної ціни для бюджетних установ та організацій як окремих юридичних осіб, які використовують природний газ для опалення та гарячого водозабезпечення. А оскільки майже всі заклади області мають автономні котельні, вони закуповують паливо безпосередньо у постачальників за індивідуальними договорами згідно з процедурою, передбаченою законом «Про публічні закупівлі», – наголосив Полосков.

В Закарпатській ОДА додали, що можливим варіантом виходу із кризової ситуації може стати запровадження гарантованого постачальника природного газу за індивідуальними договорами для задоволення потреб бюджетних установ та організацій області на опалювальний період 2021-2022 років.

В Івано-Франківську оголосили надзвичайну ситуацію через відсутність газу для бюджетних установ.

«Щойно мали позачергове засідання комісії з ТЕБ і НС. Маємо надзвичайну ситуацію в нашій громаді – відсутність постачання газу в бюджетні установи! А це є заклади охорони здоров’я, школи, садочки, соціальні заклади», – зазначив івано-франківський міський голова Руслан Марцінків Фейсбуці.

За його інформацією, сьогодні в медичних закладах міста температура сягає 18-19 градусів.

«Попри те, що на початку року була домовленість про ціни на газ за 7-8 гривень за кубометр, а тепер виходить – за 30? А це додатково 500 тисяч грн для міського бюджету», – зазначив мер.

Він додав, що за новою ціною на газ опалення шкіл обійдеться місцевому бюджету понад 7 млн. грн.

Наразі жителі міста у соцмережах обурюються такими діями місцевої влади і вказують на приклад Тернополя, де вже розпочинають опалювальний сезон.

ЕкономікаСитуаціяСуспільство
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.