МЗС Туреччини анонсував візит російської делегації 8 червня в Туреччину, Україну не запросили

МЗС Туреччини анонсував візит російської делегації 8 червня в Туреччину, Україну не запросили

Фото з архіву “Дня”

Україну не запрошували на зустріч росії та Туреччини щодо відкриття коридорів для вивезення зерна з потрів нашої держави.

Про це Президент Володимир Зеленський сказав під час спілкування з журналістами, передає кореспондент Укрінформу.

“Мене не запрошували, міністра закордонних справ на сьогоднішній день, не запрошували. Розмови про те, що Туреччина може бути посередником в розблокуванні українських портів, є. Я говорив з президентом Ердоганом, ми говорили і про це. Для нас важливо те, що ми готові випускати зерно. Ми ламаємо зараз інформаційний наратив росії про те, що дефіцит харчових продуктів (стався) через Україну, через те, що ми не вивозимо. Це є неправдою, але вони це розповсюджують саме в тих державах, де буде цей дефіцит”, – сказав Зеленський.

Зеленський наголосив, що для України потрібно, щоб існував безпековий коридор, щоб флот тієї чи іншої держави забезпечив нам вивезення зерна.

Він додав, що це питання обговорювалося і з Туреччиною, і з Великою Британією, з ООН.

“Туреччина зараз шукає формат, як їм надати нам гарантії. Думаю, через це вони зустрічаються з росією, щоб росія надала їм гарантії, що з їх кораблями нічого не станеться. Деталі їх зустрічі мені не відомі”, – сказав Зеленський.

Він додав, що перемовини щодо вивезення зерна ведуться із Польщею, і з країнами Балтії. Інший напрямок, за його словами, пріорітетний – це порти, через які щомісяця може бути вивезено до 10 млн тон.

Зараз, як повідомив Зеленський, заблоковано до 25 млн тонн зерна, ця цифра може зрости до 75 млн тонн восени.

 

Економіка
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.