МОЗ виділило для пацієнтів із COVID-19 ще 857 ліжок у 5 лікарнях, – Ляшко

МОЗ виділило для пацієнтів із COVID-19 ще 857 ліжок у 5 лікарнях, – Ляшко

Фото з архіву “Дня”

У п’яти медичних закладах для хворих на COVID-19 виділено ще 857 ліжок.

Про це заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко на брифінгу 5 листопада, повідомляє Укрінформ.

“Враховуючи великі цифри кількості випадків коронавірусу впродовж останнього календарного тижня, для лікування COVID-19 виділено ще 857 ліжок у 5 лікарнях. Минулого тижня ми додали 4755 ліжок в 41 лікарні. Всього в українських лікарнях виділено 70 127 так званих ліжок із киснем, тобто ліжок, де можна забезпечити проведення кисневої терапії, 51 598 (69%) з яких зайняті”, – сказав Ляшко.

За його словами, реальна зайнятість ліжок із киснем пацієнтами, які потребують кисневої терапії, становить 57%. Проте ситуація є нерівномірною, і у 48 COVID-лікарнях (близько 9%) ліжка з киснем зайняті на 100%, а у 233 медзакладах (близько 45%) ліжка з киснем зайняті на більш ніж 75%. У решті 55% закладів немає критичного навантаження.

“Міністерство охорони здоров’я постійно тримає на контролі ситуацію щодо стану киснепостачання в кожному з регіонів. На запити обласних державних адміністрацій ми оперативно опрацьовуємо питання виділення коштів зі спеціального фонду державного бюджету за бюджетною програмою “Заходи, пов’язані з боротьбою з гострою респіраторною хворобою COVID-19 та її наслідками”, – запевнив міністр.

Він зазначив, що у зв’язку зі стрімким погіршенням епідемічної ситуації уряд виділив додатково 107 мільйонів гривень на кисневі станції для лікарень Херсонської, Сумської, Черкаської, Одеської та Донецької областей. За словами Ляшка, ухвалені напередодні Верховною Радою зміни до закону про держбюджет дадуть змогу закупити кисневі станції ще орієнтовно для 130 лікарень другої хвилі як альтернативні джерела киснепостачання.

Коронавірус
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.