Warning: getimagesize(/wp-content/uploads/dd719ce45350d68bbe8040fff51195a9.png): failed to open stream: No such file or directory in /home/ih382049/investua.com.ua/www/wp-content/plugins/wp-open-graph/output.class.php on line 306

Боррель заявив, що оборонний альянс США, Британії та Австралії став неприємним сюрпризом для ЄС

Боррель заявив, що оборонний альянс США, Британії та Австралії став неприємним сюрпризом для ЄС

Фото: Reuters

Оборонний союз (AUKUS), про створення якого оголосили США, Великобританія і Австралія став несподіванкою для Євросоюзу, при цьому відсутність будь-яких попередніх консультацій з європейськими партнерами викликає велике розчарування країн ЄС.

Як передає Укрінформ, про це за підсумками неформальної зустрічі міністрів закордонних справ країн ЄС в Нью-Йорку заявив Високий представник ЄС Жозеп Боррель. Текст його заяви оприлюднено на сайті Європейської служби зовнішніх дій.

«Міністри обговорили … альянс між Сполученими Штатами, Великобританією та Австралією. Оборонний альянс між цими трьома країнами був оголошений минулого тижня, в той же день, за випадковим збігом, коли ми представили нашу Індо-Тихоокеанську стратегію. Зрозуміло, ми були дуже здивовані цим оголошенням, яке з’явилося одночасно з несподіваним скасуванням контракту на поставку підводних човнів між урядами Франції і Австралії. Міністри обговорили це сьогодні, і оцінили як велике розчарування. Це оголошення йде всупереч заклику до глибшої співпраці між Європейським Союзом та Індо-Тихоокеанським регіоном», – заявив високий представник ЄС.

Він зазначив, що перед неформальною зустріччю європейських міністрів провів переговори з колегою з Австралії, міністром закордонних справ Меріс Енн Пейн, зустріч з якою була запланована задовго до оголошення про скасування контракту між Австралією і Францією.

«Я запитав про причини відсутності попередніх консультацій з “AUKUS” і висловив жаль, що цей альянс виключає європейських партнерів, що мають потужну присутність в Тихоокеанському регіоні, наприклад, як у випадку з Францією. Я підкреслив той факт, що поточні виклики для стабільності регіону вимагають більше співпраці та координації між партнерами зі схожими переконаннями. Зрозуміло, що Австралія, Великобританія і Сполучені Штати є партнерами для Європейського Союзу», – зазначив Жозеп Боррель.

Він підкреслив, що ситуація в регіоні вимагає від усіх партнерів більше співпраці та координації, але менше фрагментації зусиль. Саме це необхідно для забезпечення стабільної та мирної обстановки в Індо-Тихоокеанському регіоні. Виходячи з цього, за словами високого представника, ЄС продовжить імплементацію власної Індо-Тихоокеанської стратегії.

Як відомо, США, Великобританія і Австралія минулого тижня підписали пакт “AUKUS” про безпеку в Індо-Тихоокеанському регіоні, який вважається спробою протистояти Китаю. Це дозволить Австралії побудувати атомні підводні човни з використанням технологій, наданих США.

В результаті Австралія розірвала вже підписаний з Францією контракт щодо постачання їй 12 підводних човнів на суму майже 56 млрд євро. У Парижі назвали рішення союзників “ударом в спину” і пригрозили накласти вето і заблокувати угоду Євросоюзу про вільну торгівлю з Австралією.

ЄСПолітикаСвіт
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.