Інфляція вийшла на нові цифри. У Держстаті розповіли, що в Україні відбувається з цінами
9 липня, 16:19

Уповільнення споживчих цін в Україні фіксується четвертий місяць поспіль – у червні вони знизилися на 0,1% до травня, річний показник склав 7,2%.
Про це повідомила Державна служба статистики.
«Споживчі ціни в червні 2026 року порівняно із травнем знизилися на 0,1%, із червнем 2025 року — зросли на 7,2%. Базова інфляція в червні 2026 року порівняно із травнем становила 0,5%, із червнем 2025 року — 8,1%», — йдеться в повідомленні.
Реклама
Читайте також: Свириденко показала два сценарії. Кабмін представив прогноз розвитку економіки України на найближчі три роки — основні показники
За даними Держстату, в червні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої знизилися на 0,8%. Найбільше (на 27,8%) подешевшали яйця. На 3,7 — 0,6% знизилися ціни на овочі, продукти переробки зернових, сало, фрукти, цукор, рис, м’ясо птиці.
Водночас на 1,7 — 1,0% у червні зросли ціни на соняшникову олію (за рік — на 20,8%), рибу та продукти з риби (+21,6%), макаронні вироби (+10,8%), хліб (+19,4%).
Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 1,4%, що пов’язано з здорожчанням тютюнових виробів на 1,8%.
Одяг і взуття подешевшали на 2,3%, зокрема, взуття — на 3,0%, одяг — на 1,9%.
Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,9% відбулося в основному через підвищення тарифів на водопостачання на 15,3%, каналізацію — на 14,6%.
Ціни на транспорт зросли на 0,2% головним чином через подорожчання проїзду в залізничному й автомобільному пасажирському транспорті на 3,4% і 1,2% відповідно. Водночас на 1,6% подешевшали пальне та мастила.
Як повідомлялося, у травні споживчі ціни в Україні зросли на 0,9% проти попереднього місяця, у річному вимірі інфляція пригальмувала до 8,2% проти 8,6% за підсумком квітня.
Раніше повідомлялося, що інфляція в Україні, яка знизилася до 5,1% у 2023 році після стрибка роком раніше до 26,6%, за підсумками 2024 року зросла до 12%.
За інформацією Державної служби статистики, зростання споживчих цін в Україні в червні сповільнилося до 0,8% із 1,3% у травні.
Національний банк в інфляційному звіті за липень 2025 року повідомив, що продовольча інфляція в Україні наближається до локального піку і вже найближчим часом почне сповільнюватися завдяки надходженню на ринок нового врожаю, зниженню цін на окремі харчові продукти та збільшенню імпорту.
Реклама:
Державна служба статистики в серпні 2025 року другий місяць поспіль зафіксувала зниження споживчих цін в Україні на 0,2% після зростання цін на 0,8% у червні та 1,3% у травні.
Національний банк України наприкінці жовтня поліпшив прогноз інфляції на 2025 рік до 9,2% із 9,7% у липневому макропрогнозі та залишив оцінку інфляції на 2026 рік на колишньому рівні – 6,6%.
Зростання споживчих цін в Україні в грудні 2025 року сповільнилося до 0,2% із 0,4% у листопаді та 0,9% у жовтні.
Зростання споживчих цін в Україні в лютому 2026 року прискорилося до 1% з 0,7% у січні 2026 року.
Зростання споживчих цін в Україні у травні 2026 року сповільнилося до 0,9% з 1,4% у квітні, 1,7% – у березні та 1% у лютому поточного року.
Редактор: Олена Коваленко
Теги: Ціни Інфляція Держстат Ціни на продовольство
Читати далі
Источник