Вперше за 20 років. Міненерго купило ОВДП на 400 мільйонів гривень

24 червня, 13:52

Вперше за 20 років. Міненерго купило ОВДП на 400 мільйонів гривень

Міністерство енергетики вперше за майже 20 років придбало облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) за кошти фінансового резерву.

Про це в Telegram повідомив перший віцепрем’єр — міністр енергетики Денис Шмигаль.

«Майже 400 млн грн уже інвестовано в державні цінні папери, а загалом у 2026 році обсяг таких інвестицій становитиме близько 785 млн грн», — повідомив він. — «У майбутньому ці кошти будуть спрямовані на фінансування робіт зі зняття з експлуатації ядерних установок».

Реклама

За словами Шмигаля, придбання ОВДП стало першим кроком у запровадженні передбаченого законодавством механізму управління коштами фінансового резерву.

Читайте також: Збирали всім світом. Скільки та якого енергетичного обладнання надали Україні партнери та скільки ще очікується у 2026

«Фінансовий резерв формується за рахунок регулярних внесків Енергоатому, який щомісяця перераховує до спеціального фонду 65,4 млн грн для забезпечення майбутнього зняття з експлуатації ядерних установок», — пояснив він. — «Водночас протягом тривалого часу кошти резерву фактично не були залучені до фінансових інструментів збереження вартості. У результаті інфляційних процесів кошти, накопичені до 2025 року, суттєво втратили свою реальну вартість».

Шмигаль зазначив, що інвестування фінансового резерву в ОВДП дозволить захистити кошти від інфляції, зберегти їхню купівельну спроможність та забезпечити додаткове наповнення резерву за рахунок доходу від державних цінних паперів.

«Інвестування коштів фінансового резерву в облігації внутрішньої державної позики є надійним та ефективним інструментом управління державними ресурсами», — зазначив він. — «Це сприятиме зміцненню фінансової стійкості системи ядерної безпеки України та підвищить спроможність держави виконувати зобов’язання у сфері ядерної та радіаційної безпеки».

Як повідомлялось, станом на початок травня громадяни України інвестували в державні цінні папери понад 137,2 млрд грн — це історичний максимум.

У 2026 році Міністерство фінансів планує залучити через ОВДП до 420 млрд грн.

Редактор: Олександр Дмитрієнко

Теги:   Міненерго Денис Шмигаль ОВДП Облігації Енергетика

Читати далі
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.