Графіки стануть жорсткішими. В Укренерго розповіли, коли з відключеннями буде особливо важко

17 червня, 10:40 Поділитися:

Графіки стануть жорсткішими. В Укренерго розповіли, коли з відключеннями буде особливо важко

У наступні кілька тижнів ситуація в українській енергосистемі буде набагато важчою, ніж сьогодні.

Про це в ефірі Суспільного повідомив голова правління НЕК Укренерго Володимир Кудрицький. За його словами, з 11:00 до 23:00 графіки відключень будуть дещо більшими, ніж в інший час доби, і так триватиме приблизно до кінця липня.

Відео дня

Читайте також:

Графіки стануть жорсткішими. В Укренерго розповіли, коли з відключеннями буде особливо важко

Цифри вже лякають. Підраховано збитки і втрати енергосектору України через російські атаки

«Це пов’язано з особливостями ремонту на енергоблоках атомних електростанцій. Тому потрібно готуватися до того, що десь місяць-півтора графіки будуть з нами, будуть присутні в нашому житті. І вони можуть бути, особливо у вечірні години, у години пікового споживання, скажімо так — досить суттєвими», — сказав Кудрицький.

Він зазначив, що на тривалість відключень і величину дефіциту впливають три фактори: це ремонти атомних електростанцій, які традиційно проводяться влітку, величини імпорту, а також погода, що впливає на споживання українцями електроенергії.

Раніше повідомлялося, що 13 червня 2024 року т.в.о. голови правління АТ НАЕК Енергоатом Петро Котін повідомив, що Енергоатом проводить ремонти енергоблоків АЕС, а найближчим часом буде виведено в ремонт енергоблок-тисячник. Через це ситуація з відключеннями може загостритися.

Глава Укренерго Володимир Кудрицький заявляв про те, що уникнути відключень побутових споживачів не вдасться через зростання енергоспоживання через повернення спеки і виведення в ремонт чергового енергоблоку АЕС.

Раніше повідомлялося про те, що 11 квітня 2024 року внаслідок ракетного удару з боку Росії було повністю знищено Трипільську ТЕС у Київській області.

Центренерго втратило 100% генерації після знищення Трипільської ТЕС. У березні 2024 року ДніпроГЕС втратила обидві електростанції. Гребля витримала, а обладнання було зруйноване, відновлення ДніпроГЕС може зайняти роки.

У Харкові зруйнована ТЕЦ-5, відновити її – все одно що будувати нову, це теж завдання на кілька років.

Зміївська ТЕС (входить до Центренерго) зруйнована, вона також розташована в Харківській області.

Група ДТЕК (бенефіціар — Рінат Ахметов) заявила, що втратила 80% генерації.

Пошкоджено всі енергоблоки Бурштинської та Ладижинської ТЕС.

Читайте також:

Пошкоджено газосховища на заході України.

Станом на 9 травня 2024 року дві ГЕС було виведено з експлуатації.

З 14 травня 2024 року в усіх областях України було запроваджено контрольовані аварійні відключення світла.

20 травня Укренерго заявила, що в Україні через російські обстріли пошкоджено всі великі тепло- і гідроелектростанції.

Уночі 1 червня РФ атакувала енергосистему України в п’яти областях. У ДТЕК повідомили про серйозне пошкодження двох своїх ТЕС. Це була шоста атака на енергосистему України з березня 2024 року.

Редактор: Олена Коваленко

Теги:   Відключення світла Укренерго Енергосистема Володимир Кудрицький

Читати далі
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.