У КМВА пояснили, чому попередньо заявили про «падіння супутника NASA»

20 квітня, 10:14 Поділитися:

У КМВА пояснили, чому попередньо заявили про «падіння супутника NASA»

Київська міська військова адміністрація не встановила природу спалаху, який увечері 19 квітня бачили над столицею та областю. Він не був пов’язаний ні з падінням супутника NASA, ні з ракетними обстрілами чи роботою ППО.

Про це повідомив керівник КМВА Сергій Попко у четвер, 20 квітня.

За його словами, інформації про можливе входження в амосферу космічного тіла тоді не було, але NASA попереджало про падіння на Землю свого космічного супутника. Влада оприлюднила дані з поміткою «попередня інформація» про його ймовірне падіння, «щоб заспокоїти киян», пояснив Попко. Він уточнив, що супутник не падав.

Відео дня

«Після перевірки та уточнення, інформація щодо ймовірного застосування ворожих літальних апаратів чи повітряного удару ракетним озброєнням не підтвердилася[…] Що саме це було — мають з’ясувати виключно фахівці», — заявив керівник КМВА.

У небі над Києвом та областю ввечері 19 квітня помітили яскравий спалах. Київська влада заявила, що, попередньо, він може бути пов’язаний із падінням супутника NASA або метеорита. У Повітряних силах згодом це підтвердили. Пізніше в агентстві NASA спростували припущення щодо падіння свого супутника — він досі на орбіті.

Читайте також: «Інопланетяни, дайте зброю». Реакція соцмереж на яскравий спалах у небі над Києвом

20 квітня у Держкосмосі заявили, що в той час в Україні зафіксували «високоенергетичну акустичну подію» з епіцентром вибуху в Київській області. Речник Повітряних сил Юрій Ігнат каже, що над Києвом, найімовірніше, був метеор.

Редактор: Катерина Денісова

Теги:   Київ КМДА Супутник NASA Спалах

Читати далі
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.