Warning: getimagesize(https://www.investua.com.ua/wp-content/uploads/2022/11/877fc37a50822d7e5278bde3a6002cf2.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/ih382049/investua.com.ua/www/wp-content/plugins/wp-open-graph/output.class.php on line 306

Вилучення активів та пасивів. Як держава відкрила новий фронт проти олігархів, забравши бізнес Коломойського, Жеваго та Григоришина

8 листопада, 13:04 Ексклюзив НВ Поділитися:

Вилучення активів та пасивів. Як держава відкрила новий фронт проти олігархів, забравши бізнес Коломойського, Жеваго та Григоришина

Автор: Артем Ільїн, Андрій Самофалов

Ігор Коломойський, Костянтин Жеваго, Олександр Ярославський та Костянтин Григоришин змушені ділитися активами з Міноборони. Що це за активи, чи можлива компенсація і чому деякі олігархи можуть бути не проти віддати проблемні підприємства державі?

Держава раптово стала власником п’яти великих приватних компаній. Від 6 листопада після рішення Ставки головнокомандувача Міноборони отримало акції та контроль у компаніях Мотор Січ, Укрнафта, Укртатнафта, Запоріжтрансформатор та АвтоКрАЗ. «Такі кроки, необхідні для нашої держави в умовах війни, здійснюються згідно з чинними законами і допоможуть забезпечувати нагальні потреби нашого сектору оборони», — пояснив ввечері президент України Володимир Зеленський у своєму телеграм-каналі.

Відео дня

Назвати це націоналізацією не можна, наполягає міністр оборони Олексій Резніков. «Це не є націоналізація. Це — вилучення майна під час воєнного стану», — сказав він у ході брифінгу з приводу рішення. За словами секретаря РНБО Олексія Данілова, після завершення воєнного стану ці активи «можуть бути повернуті власникам» або ж вони отримають відповідне відшкодування їхньої вартості. Як формувався список для передачі активів державі, чиновники не пояснили.

За словами джерела НВ в команді президента Зеленського, найбільш радикально щодо націоналізації в ОП налаштований заступник голови Офісу Ростислав Шурма. Саме він опікується на Банковій економічною політикою і промисловістю. Шурма, за словами джерела, пропонує також тимчасові адміністрації на так званих облгазах Дмитра Фірташа, в партіі влади зараз обговорюють відповідний законопроект.

На підприємствах вже сформовані наглядові ради, повідомив Резніков. Наступний крок — призначення менеджменту. «Постраждалі» власники заводів поки взяли паузу і не коментують рішення військового керівництва держави.

Що зрештою отримала держава і чому управління компаніями найбагатших українців не стане для уряду і Міноборони легкою прогулянкою? Особливо, після війни, коли ризики ракетних обстрілів зникнуть, а більшість вилучених підприємств отримають мільярдні закази під час відновлення країни.

Теги:   Ігор Коломойський Міноборони України НАК Нафтогаз України Укрнафта АвтоКрАЗ Костянтин Жеваго Націоналізація Мотор Січ Володимир Зеленський Геннадій Боголюбов Костянтин Григоришин Укртатнафта Александр Ярославский В'ячеслав Богуслаєв Запоріжтрансформатор Віталій Данілов Олексій Резніков

Читати далі
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.