Україна та Канада підписали заяву про співпрацю у космічній сфері

Україна та Канада підписали заяву про співпрацю у космічній сфері

Фото: Embassy of Ukraine in Canada / Посольство України в Канаді @UkraineInCanada

Космічні агенції України та Канади підписали спільну заяву про партнерство та співпрацю у космічній сфері.

Про це повідомляє прес-служба посольства України в Канаді.

“18 листопада в Галіфаксі космічні агенції України та Канади підписали спільну заяву про партнерство, а 19 листопада відбулись урочистості з нагоди закладення “першого каменю” пускового майданчика українського та канадського проекту щодо створення космічного пускового комплексу”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у заході взяли участь голова державного космічного агентства України Володимир Тафтай, міністр інновацій, науки та промисловості Канади Франсуа-Філіп Шампань, міністр імміграції, біженців та громадянства Канади, член парламенту від провінції Нова Скошія Шон Фрейзер, президент Канадського космічного агентства , міністр економічного розвитку провінції Нова Скошія Сюзан Коркум-Грік та інші представники влади та бізнесу.

Тафтай повідомив про спільне будівництво України та Канади космопорту у Новій Шотландії.

“Проект передбачає створення на атлантичному узбережжі провінції Нова Шотландія комерційного космодрому для ракети-носія “Циклон-4М” розробки та виробництва українських ДП “КБ “Південне” та ДП ВО “Південний машинобудівний завод””, – зазначив він.

Глава космічного агентства наголосив на важливості проекту не лише для розвитку космічного співробітництва України та Канади, а й для подальшого зміцнення традиційно дружніх та партнерських відносин між двома державами.

“Очікується офіційне оприлюднення макета Пускового контрольного центру спільного проекту, який буде названо на честь колишнього керівника ДП “КБ “Південне” Олександра Дегтярьова, а також відвідування місця будівництва пускового майданчика, зустрічі з представниками урядових та ділових кіл Канади у Галіфаксі, Оттаві та Торонто”, – додають у повідомленні.

Спільний українсько-канадський проект зі створення космічного пускового комплексу у Новій Скошії реалізує канадська компанія Maritime Launch Services та передбачає використання українського ракетоносія “Циклон 4М”. За словами її президента та головного виконавчого директора Стівена Матьє, ринок космічних пусків демонструє постійне зростання і в майбутньому збільшиться з $400 млрд до $1 трлн. США. Реалізація проекту створює передумови довготривалого українсько-канадського співробітництва у космічній сфері, завантаження виробничих потужностей українських підприємств.

СвітТехнології
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.