США онлайн проведуть міністерську зустріч із партнерами через ситуацію в Афганістані

США онлайн проведуть міністерську зустріч із партнерами через ситуацію в Афганістані

Фото Reuters

Сполучені Штати проведуть у понеділок, 30 серпня, міністерську зустріч країн-партнерів для обговорення подальшої політики щодо Афганістану.

Про це написав держсекретар США Ентоні Блінкен у Твітері, передає “Укрінформ”.

«У понеділок, 30 серпня, я проведу віртуальну міністерську зустріч із ключовими партнерами і виступлю із заявою о 14:30 за місцевим часом (21:30 за Києвом – ред.) для обговорення наших зусиль з 14 серпня та узгодженого підходу до ситуації, що змінюється в Афганістані», – повідомив він.

Як зазначили у Держдепі, до обговорення приєднаються представники Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Великої Британії, Туреччини, Катару, Європейського Союзу та НАТО.

Учасники обговорять узгоджений підхід на найближчі дні і тижні.

Як повідомлялося, 15 серпня таліби оточили Кабул та почали без бою заходити до міста. Невдовзі представник політичного офісу «Талібану» Мухаммед Наїм заявив про завершення війни в Афганістані. 19 серпня «Талібан» проголосив створення Ісламського емірату Афганістан. У четвер, 26 серпня, унаслідок підриву терориста-смертника на летовищі Кабула загинули близько 200 осіб, зокрема 13 американських військовослужбовців.

Блінкен заявив, що після виведення військ з Афганістану США й надалі допомагатимуть охочим залишити цю країну, хоча й не матимуть дипломатичної присутності в Кабулі.

ПолітикаСвіт
Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.