Північна Корея випробувала нові ракети – США та Японія оголосили про загрозу безпеці

Північна Корея випробувала нові ракети - США та Японія оголосили про загрозу безпеці

Фото Reuters

Північна Корея оголосила про успішні випробування крилатих ракет великої дальності нового типу.

За твердженням Пхеньяна, випробування відбулись у вихідні. Робота над новим типом ракет зайняла два роки, передає “Інтерфакс-Україна”.

“Успішно проведені ретельні випробування компонентів ракети, безліч тестів двигуна, різні льотні випробування, тести систем контролю та управління, тести потужності боєголовки, а також – інші випробування”, – повідомляє ЦТАК.

Випробувальні пуски Північної Кореї є загрозою для регіону і за його межами, йдеться в заяві Індо-Тихоокеанського командування Збройних сил США.

“Нам відомі повідомлення про запуски КНДР крилатих ракет. Ми будемо продовжувати стежити за ситуацією і тісно консультуємося з нашими союзниками і партнерами”, – йдеться в заяві Індо-Тихоокеанського командування ЗС США.

“Ця діяльність підкреслює постійну увагу КНДР до розвитку своєї військової програми і загрозам, які вона представляє для своїх сусідів і міжнародної спільноти”, – наголошується в заяві.

“Прихильність США обороні Республіки Корея і Японії залишається непорушною”, – додали у військовому відомстві США.

Зі свого боку Об’єднаний комітет начальників штабів Південної Кореї повідомив, що в тісній співпраці з розвідувальними органами США проводиться поглиблений аналіз минулого випробування ракети.

Але південнокорейські військові відмовилися повідомити, де саме проводилися випробування і чи було відомо про них заздалегідь.

Тим часом генеральний секретар уряду Японії Кацунобу Като під час пресконференції заявив: “Уряд Японії постійно уважно відстежує всі рухи Північної Кореї у військовій сфері”.

“(…) Якщо дальність польоту в 1,5 тис. км відповідає дійсності, то це становить загрозу миру і безпеці в регіоні навколо Японії, що викликає занепокоєння Японії”, – додав Като.

Північнокорейське агентство ЦТАК називає крилаті ракети великої дальності “стратегічною зброєю, що має вкрай важливого значення”.

“Успішно проведені ретельні випробування компонентів ракети, безліч тестів двигуна, різні льотні випробування, тести систем контролю та управління, тести потужності боєголовки, а також інші випробування”, – повідомляє ЦТАК.

Агентство уточнило, що крилаті ракети великої дальності потрапили в цілі на відстані близько 1,5 тис. км.

ПодіїСвітТехнології
Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.