Парламент Естонії у другому турі обрав нового президента

Парламент Естонії у другому турі обрав нового президента

Фото Reuters

На позачерговому засіданні естонського парламенту Рийгікогу в другому турі президентом країни був обраний Алар Каріс, який отримав при таємному голосуванні 72 голоси.

Про це повідомляє національне телерадіомовлення ERR, передає Укрінформ.

Уточнюється, що під час голосування було також 8 немаркованих бюлетенів. Для обрання кандидату в президенти потрібно голоси понад двох третин членів парламенту, тобто підтримка не менш як 68 членів Рийгікогу.

У першому турі голосування в понеділок Каріс не отримав необхідної підтримки – тоді за нього проголосували лише 63 депутати. Каріса висунули депутати, які входять до правлячої коаліції Партії реформ і Центристської партії. Їм у Рийгікогу належить 59 мандатів.

63-річний Алар Каріс має ступінь у галузі молекулярної генетики та біології розвитку. Раніше він працював ректором і генеральним аудитором Естонського університету природничих наук і Тартуського університету. З квітня 2018 року він є директором Естонського національного музею.

Тепер обраний президент Алар Каріс повинен вступити на посаду 11 жовтня, замінивши на посаді чинну президентку країни Керсті Кальюлайд.

Світ
Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.