Концентрація вуглецю в атмосфері планети сягла рекордно високого рівня, – ООН

Концентрація вуглецю в атмосфері планети сягла рекордно високого рівня, - ООН

Фото: Reuters

Глава Всесвітньої метеорологічної організації ООН (WMO) Петтері Таалас заявив, що концентрація вуглекислого газу (CO2) в атмосфері Землі досягла рекордно високого рівня.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє dpa-international.

Такий показник є більшим за середнє зростання, зафіксоване впродовж 2011-2020 рр.

Зазначається, що через уповільнення економіки, викликане пандемією коронавірусу, нові викиди фактично скоротилися на 5,6% минулого року. Однак, за даними WMO, це не мало «відчутного впливу на рівень парникових газів в атмосфері та темпи їх зростання».

Новий рівень вуглекислого газу становив 413,2 частки на мільйон, порівняно з 410,7 частки роком раніше. Це зростання на 149% порівняно з доіндустріальним рівнем.

За словами Тааласа, якщо не будуть реалізовані набагато жорсткіші цілі щодо викидів вуглецю, ніж зараз, світ майже точно не досягне мети Паризької кліматичної угоди щодо обмеження глобального потепління на рівні нижче 2 або навіть 1,5 градуса порівняно з доіндустріальним рівнем.

Як повідомлялося, з 31 жовтня по 12 листопада 2021 року в Глазго відбудеться 26-та Конференція сторін Рамкової конвенції ООН з питань зміни клімату – COP26. Українську делегацію очолить Президент Володимир Зеленський.

ЕкологіяСвіт
Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.