Генсек НАТО закликав РФ до прозорості у її військових маневрах навколо України

Генсек НАТО закликав РФ до прозорості у її військових маневрах навколо України

Фото: Reuters

Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу (НАТО) Єнс Столтенберг закликав Росію бути прозорою у її військових діях, а також запобігти ескалації та знизити напругу навколо України.

Як передає “Інтерфакс-Україна”, відповідну заяву він зробив у понеділок у Брюсселі після завершення зустрічі із міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою.

Генсек констатував, що протягом нещодавніх тижнів спостерігалася “велика і незвичайна концентрація російських сил неподалік українського кордону”, так само як раніше цього року нарощування сили в Криму та Чорноморському регіоні.

“НАТО залишається пильним, ми моніторимо ситуацію дуже уважно і продовжуємо консультуватися з нашими союзниками і партнерами, такими як Україна та ЄС. Будь-які подальші провокації або агресивні дії з боку Росії будуть предметом серйозного занепокоєння. Ми закликаємо Росію до прозорості щодо її військових дій. Важливо запобігти ескалації та знизити напругу. НАТО підтримує Україну”, – заявив Столтенберг.

Генсек НАТО наголосив, що альянс не визнав і не сприймає спроби анексії Криму Росією.

“Ми закликаємо Росію припинити підтримувати бойовиків на Донбасі. Усі союзники з НАТО єдині в нашому засудженні поведінки Росії”, – додав він.

Столтенберг також зазначив, що НАТО і союзники продовжують надавати значну політичну та практичну підтримку Україні.

“Ми допомагаємо зміцнювати її здібності, зокрема навчання Збройних сил. Ми підтримуємо порядок денний реформ, що допоможе Україні просунутися в її євроатлантичних прагненнях. НАТО підтримує Україну, що не є загрозою для Росії”, – констатував генсек, зазначивши, що навчання НАТО і союзників у регіоні Чорного моря мають і оборонний характер, і прозорі за своєю суттю.

“Щодо нинішньої ситуації ми будемо в тісному контакті”, – запевнив він Кулебу.

Інтервенція РосіїВійнаПолітикаРосіяСвіт
Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.