Можуть присвоїти ім’я Ройтбурда. Одеський художній музей отримав статус національного

Можуть присвоїти ім'я Ройтбурда. Одеський художній музей отримав статус національного

Одеський художній музей отримав статус національного через два місяці після смерті його директора художника Олександра Ройтбурда.

Відповідний указ підписав президент України Володимир Зеленський.

Тепер заклад культури буде називатися Одеський національний художній музей.

Зеленський також доручив Одеській обладміністрації та облраді опрацювати в установленому порядку питання про присвоєння музею імені художника Олександра Ройтбурда.

Читайте також: Гончаренко ініціював перейменування Одеського художнього музею на честь Ройтбурда

Кабмін має опрацювати питання щодо проведення ремонтно-реставраційних робіт на будівлі-пам’ятнику національного значення, в якому розміщується музей.

Директор ОХМ і відомий український художник Олександр Ройтбурд помер 8 серпня після тривалої хвороби. У 2018 році Ройтбурд виграв конкурс на посаду директора Одеського художнього музею і активно взявся за його модернізацію.

Ройтбурд прикладав зусилля, щоб музей отримав статус національного закладу культури. Цей статус передбачає перехід установи з обласного бюджету на державний, що збільшує фінансування установи.

Читайте також: 600 нових робіт за чотири роки. Що змінилося в Одеському художньому музеї на чолі з Олександром Ройтбурдом

Висловлюючи співчуття у зв’язку зі смертю українського художника, міністр культури і інформаційної політики України Олександр Ткаченко пообіцяв втілити в життя головну мрію художника – створити в Одесі музей сучасного мистецтва.

Читайте також: «Закохав у мистецтво сотні тисяч людей». Громадські діячі, колеги і політики про Олександра Ройтбурда Редактор: Тетяна Габедава
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.