Київрада стала першим держорганом, де в документації використовуватимуть фемінітиви

Київрада стала першим держорганом, де в документації використовуватимуть фемінітиви

Київська державна міська адміністрація (КМДА) стала першим в Україні державним органом, де в офіційних документах будуть використовувати фемінітиви.

Про це повідомляє прес-служба партії Слуга народу.

Зокрема, Київрада затвердила нову редакцію регламенту й тепер у документах нарівні зі словами депутат, громадянин та мешканець будуть використані слова депутатка, мешканка та громадянка.

“Це перший в Україні регламент із фемінітивами, а тому Київрада на сьогоднішній день є найпрогресивнішою в країні з питань ґендерної рівності”, – заявили в партії Слуга народу.

6 карток6 карток В Україні дозволили використовувати фемінітиви. Навіщо це потрібно?

Міністерство розвитку економіки офіційно дозволило використовувати фемінітиви у назвах професій у кадровій документації. Відповідний наказ тодішнього голови міністерства Ігоря Петрашка з’явився на сайті відомства 25 серпня 2020 року.

Цей наказ дозволяє за бажання жінки при внесенні інформації про назву роботи кадрової документації окремого працівника використовувати фемінітиви. Такі зміни працюватимуть відповідно до пункту 4 пункту 32 Українського правопису, схваленого ухвалою Кабінету Міністрів України від 22.05.2019 № 437.

Слухайте подкаст на цю тему

Київрада стала першим держорганом, де в документації використовуватимуть фемінітиви

Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Київ Щоп’ятниці, дайджест столичних новин за неділю та афіша кращих подій Києва підписатися Щоп'ятниці Редактор: Сергій Чудновцев
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.