Було б дивно, аби було інакше. Російські окупанти намагаються вкрасти та вивезти з Маріуполя метал на $170 млн
Російські окупанти намагаються частково відновити порт в окупованому Маріуполі, на території якого знаходяться український метал та зерно, що сигналізує про намір агресорів вкрасти та вивезти українське майно.
Війна Росії проти України — головні події 24 травня
Про це директор ДП Маріупольський морський торговельний порт Ігор Барський розповів у коментарі Економічній правді.
Відео дня
За його словами, на 23 лютого на території порту знаходилося біля 200 тис. т металу та чавуну, вартість яких становить $170 млн. Зерна було суттєво менше — 3,4 тис. т на складах і ще 9 тис. т на судні під іноземним прапором.
Читайте також:
«Як ти можеш його купувати?». Зеленський у Давосі закликав світ припинити торгівлю зерном, вкраденим Росією в Україні
Наразі окупанти розблокували старі ворота порту. З урахуванням глибини близько 3,5 м, туди можуть входити судна річкового типу з невеликою осадкою. Проте російські судна не можуть зайти у порт доти, поки не буде розчищена акваторія порту від затонулого морського транспорту. За словами Барського, окупанти можуть розчистити 3−4 причали з 18-и.
Він пояснив, що для цього ворогу потрібна електроенергія, аби мати можливість використовувати крани. Проте портова підстанція пошкоджена, а її відновлення є складним процесом, який займає чимало часу.
Тож завантажити свої судна українським майном загарбникам поки не вдається, зазначив Барський.
Проте, за його словами, в порту є один непошкоджений автономний плавучий кран, який працює на дизельному паливі – саме його можуть залучати, аби вивозити крадений український метал.
Зараз російські загарбники ремонтують важкі навантажувачі, які для цього потрібні. Крім того, є інформація, що російські загарбники хочуть встановити свою окупаційну «адміністрацію» порту, — додав директор.
Раніше повідомлялося, що окупанти крадуть українське зерно — є відповідні супутникові знімки.
Редактор: Олександр Іванов
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.