Звільнені з полону українські військові повідомили про жорстокі тортури, побиття та введення їм невідомих препаратів, – Денісова

Звільнені з полону українські військові повідомили про жорстокі тортури, побиття та введення їм невідомих препаратів, - Денісова

Фото Unsplash

Звільнені з полону українські військові повідомили про факти тортур і жорстокого поводження російських окупантів, полонянок примушували до статевих актів, з особливою жорстокістю тортури застосовувалися до офіцерського складу Збройних сил і бійців “Азова”, заявила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

“Під час моніторингового візиту до закладу охорони здоров’я, де перебувають звільнені з полону українські військові, вони повідомили про факти катування та жорстокого поводження окупантів. Більшість українських військовослужбовців було взято у полон окупантами під Маріуполем. Спочатку їх утримували в підвалах та господарських спорудах. Потім етапували до гауптвахти, слідчого ізолятора в місті Донецьку та виправної колонії №120, які розташовані на тимчасово окупованій території”, – написала вона в Facebook.

У подальшому наших військових перевели до слідчих ізоляторів Таганрога і Воронежа. В цей час їм замотували очі скотчем, надягали на голову мішок і пов’язували руки мотузками.

“З особливою жорстокістю тортури застосовувалися до офіцерського складу Збройних Сил України та бійців загону спеціального призначення “Азов”. Під час допитів українських військовополонених ставили на коліна, били прикладом від автомата по пальцях ніг та відкритих ранах, застосовували плоскогубці, закидали зашморг на шию і душили. Крім того, катували електрострумом, били киянкою та ногами”, – заявила омбудсмен.

За її інформацією, окупанти вводили полоненим невідомі препарати на літеру “М”, після чого вони втрачали свідомість і пам’ять.

“Окупанти змушували українських солдатів вчити вірш «Простите нас, родные россияне», гімн рф, історію створення герба та прапора рф, інакше – застосовували тортури і катування. Українські жінки-військовополонені, які утримувалися в Донецькому СІЗО, розповіли, що у камерах, розрахованих на 2-3 особи, їх перебувало щонайменше 17-20. Замість санвузла – відро”, – поінформувала омбудсмен.

Також полонянок примушували до статевих актів. Медична допомога пораненим українським військовослужбовцям не надавалася. Лікар оглянув їх тільки перед переміщенням до табору військовополонених у Севастополі, де допомогу надавали представники МКЧХ.

“Українцям не давали воду, всього 1,5 літра на 30-40 осіб, обмежували в харчуванні – на території ОРДЛО денний раціон складався зі шматка хліба і сала. Іноді даючи м’ясо, окупанти знущалися і говорили, що воно “людське”, – повідомила Денісова.

Крім того, українські військовослужбовці були позбавлені можливості зв’язатися з рідними. Картки з даними про особу військовополоненого для інформування своєї сім’ї Центрального агентства розшуку МКЧХ, передбачені статтею 70 Женевської конвенції 1949 року, які повинні відправлятися одразу після полону, були заповнені тільки безпосередньо перед обміном.

“Звертаюся до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти порушень рф прав громадян України”, – закликала омбудсмен.

Війна Росії проти УкраїниПравоРосіяТероризм
Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.