Україна розраховує на взаємодію з Польщею під час її головування в ОБСЄ у 2022 році, – голова ВР

Україна розраховує на взаємодію з Польщею під час її головування в ОБСЄ у 2022 році, – голова ВР

Фото: Dreamstime

Україна розраховує на активну взаємодію з Польщею під час її головування в Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) у 2022 році, заявив голова Верховної Ради Руслан Стефанчук на зустрічі з послом Республіки Польща в Україні Бартошем Ціхоцьким.

“Це наша спільна безпека. І в цьому контексті українська сторона, парламент розраховує на активну взаємодію наших країн під час головування Польщі в ОБСЄ у 2022 році”, – наводить слова спікера пресслужба парламенту.

Крім того, він наголосив на внеску Польщі у реалізацію європейської інтеграції України. Так, декларація про європейську перспективу України, підписана президентами обох держав 3 травня 2021 року у Варшаві, є чітким сигналом підтримки з боку Польщі.

Україна у цьому контексті ставить перед собою цілі, які будуть реалізовані під час головування Польщі у Раді ЄС у 2025 році.

“Ми також розраховуємо на посилену взаємодію в контексті євроатлантичної інтеграції України. Ми будемо вдячні, якщо Польща залучить інструментарій впливу у рамках Північноатлантичного альянсу, зокрема й Парламентської асамблеї НАТО на користь отримання Україною Плану дій щодо членства в НАТО”, – сказав Стефанчук.

Водночас він подякував польській стороні за підтримку “Кримської платформи” і висловив сподівання, що парламент Польщі та Сенат визнають депортацію кримського народу актом геноциду.

Крім того, голова ВР відзначив, як активно Україна та Польща почали порушувати питання, пов’язані з Люблінським трикутником: “Я хотів би, щоб Люблінський трикутник був пріоритетом у наших подальших діях. Це один із регіональних альянсів, який змінює безпеку країни та наближує Україну до вступу до ЄС і НАТО”.

У свою чергу посол Ціхоцький запевнив, що польські колеги готові підтримувати роботу Верховної Ради у таких напрямах як євроінтеграція, реформи, спрямовані на покращення інвестиційного клімату та економічної ситуації, співпраця в аграрному та оборонному секторах.

ЄвропаЄСВерховна РадаПолітика
Джерело

Leave A Reply

Your email address will not be published.